Ana SayfaAkıllı TelefoniPhone 12 internet paylaşma konusunda çığır açıyor

iPhone 12 internet paylaşma konusunda çığır açıyor

Apple’ın yeni gözdesi iPhone 12 internet paylaşma konusunda yeni bir dönemi başlatıyor. 2.4 GHz çok yakında tarih olacak gibi görünüyor.

Apple, geçtiğimiz haftalarda merakla beklenen yeni iPhone’larını tanıtmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise satışa sunulan iPhone 12 internet paylaşma konusunda yeni bir devri başlatacak gibi görünüyor.

MacRumors’tan Steve Moser tarafından belirtilen ve Aaron Zollo tarafından onaylanan bilgiye göre; iPhone 12 serisi, önceki iPhone’larda 2,4 GHz Wi-Fi’ye kıyasla daha hızlı olan 5 GHz Wi-Fi üzerinden Kişisel Erişim Noktası desteği sunuyor. 5 GHz Wi-Fi üzerinden Kişisel Erişim Noktası, tüm iPhone 12 modellerinde varsayılan olarak etkin geliyor.

- Reklam -

Bu cihazlardaki Ayarlar> Kişisel Erişim Noktası menüsünde, Etkinleştirildiğinde Kişisel Erişim Noktasını 2,4 GHz Wi-Fi’ye döndüren yeni bir “Uyumluluğu En Üst Düzeye Çıkar” geçiş düğmesi yer alıyor. Apple, bunun ortak erişim noktasına bağlı aygıtlarda internet performansını düşürebileceğini bu bölümde belirtiyor.

Daha yüksek hızlı 5G ağları ve 5GHz Wi-Fi’nin daha yüksek maksimum verimini destekleyen iPhone 12 modellerinin kombinasyonu, daha hızlı Kişisel Erişim Noktası’nın yolunu açıyor. Ancak tam hız iyileştirmelerini doğrulamak için testlerin yapılması gerekecek.

Xiaomi de Apple gibi çevreci tedbirler alıyor

5 GHz Wi-Fi’nin 2,4 GHz Wi-Fi’den daha hızlı olmasına rağmen, daha kısa menzile sahip olduğunu, bu nedenle Kişisel Erişim Noktası hızlarının, bağlı bir cihazın iPhone ile olan mesafesine göre değişeceğini unutmayın.

Apple’ın başlatmış olduğu bu yeni özelliğin yıllar içerisinde gelişmesini bekliyoruz. 2.4 GHz kısa süre içerisinde demode olmasa bile bundan 10 yıl sonra sadece 5 GHz’yi konuşacağız gibi görünüyor.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting