Ana SayfaGenelUbisoft, çok oyunculu oyunların fişini çekti

Ubisoft, çok oyunculu oyunların fişini çekti

Yayıncı Ubisoft, Assassin’s Creed serisinin çok oyunculu özellikli ilk oyunu olan Assassin’s Creed Brotherhood’un çevrimiçi hizmetlerinin Eylül ayında PC, PS3 ve Xbox 360’ta kapatılacağını duyurdu. İşte detaylar.

Bu, oyuncuların çok oyunculu bileşenlerini oynayamayacakları, çevrimiçi özelliklerine erişemeyecekleri, Ubisoft hesaplarını oyun içinde bağlayamayacakları veya yükleyip erişemeyecekleri anlamına geliyor. Bu güncellemeden klasik oyunlar dahi etkilenecek. Şirketin yardım sayfasında, “Bazı eski oyunlar için çevrimiçi hizmetleri kapatmak, kaynaklarımızı daha yeni veya daha popüler oyunlar oynayan oyuncular için harika deneyimler sunmaya odaklamamızı sağlıyor” diyor. Assassin’s Creed Brotherhood ilk olarak Kasım 2010’da piyasaya çıktığından, neredeyse 12 yıllık çevrimiçi desteğe sahipti. Ancak, özellikle oyunun çok oyunculu unsurunun PS4, Xbox One ve Nintendo Switch’teki remaster’ında eksik olduğu göz önüne alındığında, bir oyun geçmişi parçasının erişilemez hale geldiğini görmek her zaman üzücü.

Ubisoft, çok oyunculu oyunların fişini çekti

Brotherhood’un yanı sıra, 2011’in PS3 ve Xbox 360’taki Assassin’s Creed Revelations’ı ve 2012’nin PC, PS3, Xbox 360 ve Wii U’daki Assassin’s Creed 3’ü ile ilişkili çevrimiçi hizmetler de kapatılıyor. Kafa karıştırıcı bir şekilde Ubisoft, Assassin’s Creed II’yi de bu listeye koyuyor. Ayrı bir yardım sayfası, PC’deki çevrimiçi hizmetlerinin daha önce Haziran 2021’de kapatıldığını söylese de, çevrimiçi öğeleri (PS3 ve PC’de) Eylül ayında kapanan başka bir oyun olarak. Açıklama için Ubisoft ile iletişime geçildi. 2013’ün Assassin’s Creed 4: Aynı zamanda çok oyunculu bir öğeye de sahip olan Black Flag’i, kapanmalardan etkilenmemiş gibi görünüyor.

Xiaomi, yeni Mi 12S Ultra amiral gemisi akıllı telefonuyla fark yarattı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting