Ana SayfaHaberUber kullanırken kripto para birimi ile ödeme yapılabilecek

Uber kullanırken kripto para birimi ile ödeme yapılabilecek

CEO Dara Khosrowshahi, Bloomberg’e verdiği demeçte, Uber kullanıcılarının kripto para kullanarak yolculuklar için ödeme yapabileceklerini söyledi. İşte detaylar.

Şirket, işlem ücretlerini düşürecek ve daha çevre dostu hale getirecek değişiklikleri bekleyerek esasen Tesla ile aynı yolu izliyor. CEO Khosrowshahi, “Uber gelecekte kriptoyu kabul edecek mi? Kesinlikle, bir noktada kabul edecek” dedi. “Değişim mekanizması daha ucuz hale geldikçe, daha çevre dostu hale geldikçe, kriptoya biraz daha eğildiğimizi göreceksiniz.” ifadeleri kullanıldı. Uber kripto trenine atlarsa, başta Microsoft, AT&T ve Wikipedia olmak üzere halihazırda Bitcoin’i kabul eden bir dizi firmaya katılacak. Bununla birlikte, diğer büyük şirketler hala kripto para sistemine geçişte isteksiz. Ancak kripto para birimleri ve NFT’ler gibi ürünler,  fosil yakıtların yerine tercih edilmeye başlandı.

Uber kullanırken kripto para birimi ile ödeme yapılabilecek

Tesla, elektrikli araçları için ödeme olarak Bitcoin’i kabul eden en yüksek profilli şirketti. Ancak uygulamayı yalnızca “madencilik daha sürdürülebilir enerjiye geçiş yaparken” kullanacağını söyleyerek askıya aldı. Ancak şirket kısa süre önce Cyberquad for Kids gibi bazı ürünleri için Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başladı.  CEO Elon Musk bunun “işlemler için daha uygun” olduğunu doğruladı. Elon Musk Twitter üzerinde kripto paranın en büyük savunucularından. Dolayısıyla Tesla’nın kripto para ile işlemleri kabul etmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Daha kaç firma kripto para ile ödeme yöntemini kabul edecek göreceğiz.

Tesla sevilen özelliği kaldırıyor: Birçok araç bundan etkilenecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting