Ana SayfaKripto Para2023 yılına kadar kriptolarda neler yaşanacak? Analistler açıkladı

2023 yılına kadar kriptolarda neler yaşanacak? Analistler açıkladı

2023 yılına kadar kriptolarda beklentiler son derece dalgalı. Bazıları sert bir yükseliş beklerken kimileri ise düşüşün devam edeceğini düşünüyor.

Küresel çapta 2023 yılına kadar kriptolarda nasıl bir değişim olacağı büyük bir merak konusu. 2022 yılının sonuna kadar küresel kripto kullanıcı sayısının 1 milyar seviyesine kadar ulaşması bekleniyor. Yani 1 milyar kişinin dijital varlık kullanması hedefler arasında yer alıyor.

2021 yılına baktığımızda 295 milyon kişinin kripto para kullandığını görüyoruz. Ayrıca Tesla ve Mastercard gibi platformların kripto ödemeleri benimsemesi ile birlikte BTC büyümesini çok daha hızlı bir şekilde artırdı. Ethereum ise ondan daha fazla yükseliş yakaladı.

2023 yılına kadar kriptolarda yükseliş

Birçok analist kripto para birimlerinin 2023 yılına kadar dalgalı hareket edeceğini söylüyor. Onlara göre 2022 yılının ortalarına kadar Bitcoin ve diğer dijital varlıklarda düşüş devam edebilir. 2022 yılının ikinci yarısında ise BTC ve diğer dijital varlıklar yükselme ihtimaline sahip.

2023 yılına kadar kriptolarda

Beklentilere baktığımızda daha fazla ülkenin kripto para birimlerini benimseme ihtimalinin olduğu görülüyor. Mesela El Salvador kripto para birimlerini kendi ülkesinin resmi ödeme yöntemlerinden birisi haline getirdi. Böylece Bitcoin ve türevleri büyük bir resmiyet kazandı. Özellikle şu sıralar El Salvador kripto para cenneti olarak görülüyor.

Kripto para birimleri ile insan ticareti yapılıyor iddiası

2023 yılına kadar kriptolarda yaşanacak olan gelişmeler NFT ve metaverse ekseninde gerçekleşebilir. El Salvador gibi ülkeler NFT kategorisinde de çalışmalar yürütüyor. Önümüzdeki aylarda birçok ülke buna benzer çalışmalar yapabilir. Hatta Türkiye’nin de buna benzer bazı çalışmaları var. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting