Twitter yeni özellikler kazanmaya devam ediyor

Twitter Blue aboneliği ucuz bir yıllık seçenek alıyor

Popüler sosyal medya platformu Twitter, son zamanlarda yeni özellikler anlamında vitesi epey arttırmışa benziyor.

Twitter yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Twitter, hala dünyanın en popüler ve en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri. Hala dememizin sebebi ise, geçtiğimiz yıl gerçekleşen ve oldukça sancılı bir şekilde ilerleyen satın alım sonrasında platformun çok sayıda kullanıcı kaybetmesi.

Twitter 'Sizin İçin' özelliğini yeniledi

Gerçekten de Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınmasından sonra, bu duruma tepki gösteren yüz binlerce kullanıcı platformu terk etmiş, Elon Musk’ın hareketleri de bu durumu körüklemişti. Ancak artık bu inatlaşma dönemlerinin sona erdiğini ve Twitter’ın tamamen kendi işine yöneldiğini söyleyebiliriz.

Twitter ofisleri kira

Twitter yeni özellikler kazanmaya devam ediyor

Popüler sosyal medya platformundan gelen son haberler de bu durumun doğruluğunu teyit ediyor. Nitekim son dakika bilgilerine göre Twitter iki farklı özellik üzerinde ki çalışmalarında sona gelmiş durumda. Bu yeniliklerin ilki Direkt Mesajlar başlığında kendini gösterecek. Buna göre artık Direk Mesaj üzerinden mesajlaşan Twitter kullanıcısı, çok daha fazla emoji ile duygularını ifade edebilecek. Bu aslında oldukça önemli bir yenilik çünkü Twitter’ın şu an ki halinde desteklenen emoji sayısı yalnızca 6.

Twitter işten çıkarmalara devam ediyor

Öte yandan platforma getirilecek olan bir diğer yenilik ise etkileşim sayılarının gösterilip gösterilmeyeceğinin kullanıcıların tercihine bırakılacak olması. Kısa süre önce platforma dahil edilen bir özellik sayesinde, artık her bir tweet’in altında o tweet’in aldığı görüntülenme sayısını görüyoruz. İşte yeni güncelleme sonrası bu kısmın görünüp görünmemesi kullanıcıların isteğine bırakılacak. Henüz bu iki özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor.

OnePlus 11R’nin yonga seti kesinleşti


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir