Ana SayfaGenelTwitter, yazarların uzun biçimli içerik yayınlamasını istiyor

Twitter, yazarların uzun biçimli içerik yayınlamasını istiyor

Twitter, uzun süredir konuşulan uzun biçimli yazma özelliğini sonunda getirdi. Şirket, yazarların karakter sınırlaması olmadan Twitter’da serbest biçimli içerik yayınlamasına izin verecek yeni bir “Notlar” özelliğini test etmeye başladığını doğruladı. İşte detaylar.

Twitter yeni Notlar özelliğini duyurdu. Özellik esasen, tipik bir tweet sınırlaması olmaksızın platformda görünen blog gönderileri olaacak. Karakter sınırlaması olmayacak ve yazarlar bir Nota fotoğraf, video ve diğer tweet’leri gömebilecek. Yazarlar ayrıca Notlarını tweet’ler aracılığıyla paylaşabilirler ve yayınlanan Notları platform profillerinde görünecek. Notlar, yazarların takipçileriyle nasıl etkileşime girdiğini önemli ölçüde değiştirebilir ve onlara tipik bir tweet fırtınasından daha fazla esneklik sağlayabilir.

Twitter, yazarların uzun biçimli içerik yayınlamasını istiyor

Şirketin yayın yönetmeni Rembert Browne, lansmanı açıklayan bir Notta, Notes’un yazarlara başka bir yerde yazı yayınlamak ve platformda paylaşmak zorunda kalmadan uzun ileti dizilerine bir alternatif sunmayı amaçladığını yazdı. Browne, “Şirketin ilk günlerinden beri, yazarlar çalışmalarını paylaşmak, fark edilmek, okunmak, sohbet yaratmak için Twitter’a güvendiler” dedi. “Notes ile amaç, bu eksik parçayı doldurmak ve yazarların arzu ettikleri başarıyı bulmalarına yardımcı olmak” ifadelerini kullandı.

Şimdilik, bu özellik Kanada, Gana, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nden “küçük bir yazar grubu” tarafından kullanılabiliyor, ancak şirket geri bildirim topladıkça test grubunu sonunda genişleteceğini söylüyor. Notes, Twitter’ın yazarlar için özellikler oluşturmaya yönelik daha kapsamlı girişiminin bir parçası. Değişiklikle birlikte şirket, geçen yıl satın aldığı haber bülteni şirketi Revue’yi de notlar ve haber bültenlerinden oluşan yeni “Write” grubuna dahil ediyor.

Galaxy Z Flip 4 Bespoke Edition için yeni bilgiler geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting