Twitter TikTok benzeri özelliklerle donatılacak

Twitter işten çıkarmalara devam ediyor

Elon Musk’ın bir süre önce satın aldığı Twitter baştan aşağı yenileniyor. Musk son olarak TikTok benzeri özellikler için kolları sıvamış durumda. Hatta bu özelliklerden bazıları test edilmeye başladı. İşte detaylar.

Twitter TikTok benzeri özelliklerle donatılacak. Sosyal medyanın en önemli temsilcilerinden biri olan Twitter, uzun bir süredir Elon Musk’ın skandal kararları ile gündeme geliyor. Hatırlayacağınız üzere, dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, önce ünlü sosyal medya platformunun hisselerinin bir kısmını satın almış, daha sonra ise tamamının tek sahibi olmak için 45 milyar dolar ödemeyi kabul etmişti.

Twitter TikTok

Twitter’ı satın aldıktan sonra birbiri ardında skandal kararlara imza atan Elon Musk, Twitter çalışanlarının neredeyse yarısını işten çıkardı. Yönetici kadrosunun önemli bir bölümünü kovan Musk, yönetim kurulunu iptal ederek gücü tek elde topladı.

Twitter TikTok

Twitter TikTok benzeri özelliklerle donatılacak

Bot hesaplarını temizleme sözü veren Musk bunu gerçekleştirmişti. Bu hamle üzerine bot hesapların sayısının nasıl tespit edildiğini Elon Musk’a gösteren ve kendi hesabını yapabilmesi için de oldukça büyük bir örneklem veri kümesini ünlü milyarderin kullanımına açan Twitter, şimdi TikTok benzeri özellik ile gündemde.

Twitter TikTok

Ara ara Twitter çalışanlarıyla bir araya gelerek onların sorularını yanıtlayan Elon Musk, bu söyleşide oldukça dikkat çekici bir açıklama yaptı. Kendisine yöneltilen, Twitter’ın geleceğini nasıl görüyorsunuz sorusu üzerine yanıt veren ünlü isim, amacının Twitter’ı, bilgi ve eğlence merkezi olarak gördüğü TikTok gibi yapmak olduğunu söyledi.

Bu sayede Twitter’ın da 1 milyar kullanıcı sayısını rahatlıkla aşabileceğini söyleyen Elon Musk, sosyal medya platformunun bu potansiyele sahip olduğunu inandığını da söyledi.

Discord yeni özelliklerini duyurdu!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir