Ana SayfaHaberTwitter, önemli uygulamasını üç ülkeye daha genişletiyor

Twitter, önemli uygulamasını üç ülkeye daha genişletiyor

Twitter yanlış bilgi raporlama deneyi artık daha fazla ülkede mevcut. TechCrunchdan gelen bir rapora göre uygulama “yanıltıcı” raporlama testini Brezilya, İspanya ve Filipinler’e genişletti. İşte detaylar.

Twitter için bu seçenek daha önce yalnızca Avustralya, Güney Kore ve ABD’de mevcuttu. Şimdi daha geniş ülkelere yayılan bu özelliğin kullanıma sunulması 2022 boyunca devam edecek. Söz konusu araç son zamanlarda oldukça popüler oldu. Twitter, yanlış bilgi testinin Ağustos 2021’de yayınlanmasından bu yana 3,7 milyondan fazla rapor aldığını söyledi. Site bütünlüğü başkanı Yoel Roth, yanlış bilgi yanıtlarının “büyük çoğunluğunun” otomatik veya proaktif olduğunu söylese de, kullanıcı raporları şirketin kalıpları tespit etmesine yardımcı oldu. Roth, özelliğin Twitter’ın ötesindeki bağlantıları ve medyayı tespit etmek için özellikle yararlı olduğunu söyledi.

Twitter, önemli uygulamasını üç ülkeye daha genişletiyor

Raporlar şu ana kadar sınırlı bir sistem üzerine kuruluydu. Diğer kategoriler (kötüye kullanım gibi) için yüzde 20 ila 30’a karşılık, bu raporların yalnızca yüzde 10’u şirket tarafından dikkate alındı. Bazı insanlar sadece konu dışı tweetleri yanlış bilgi olarak işaretleme eğiliminde olduğu için her bildiri ciddiye alınmıyor. Deney, Twitter’a raporları “filtreleme ve önceliklendirme” ve İngilizce olmayan diller için işlevselliği geliştirme şansı verecek. Genişletilmiş raporlama testi, Birdwatch gerçek kontrol programıyla birlikte, Twitter’ın yalanlarla mücadele çabalarının bir parçası olarak kitle kaynak kullanımına yönelik kısmi bir değişimi temsil ediyor. Twitter’ın, çok sayıda gönderiye sahip bir platform. Bu girişimler, Twitter’ın gözden kaçıracağı yanlış bilgileri yakalamasına yardımcı olabilir ve sahte iddiaların kayda değer bir ilgi görmesini engelleyebilir.

Bazı Xiaomi cihazlarda büyük problemler yaşanıyor: Kullanıcıların canı sıkkın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting