Ana SayfaGenelTwitter, tweet düzenleme ile ilgili yeni gelişme

Twitter, tweet düzenleme ile ilgili yeni gelişme

Geçen hafta Twitter, kullanıcıların uygulama çıktığından beri çok talep ettiği bir düzenleme düğmesini nihayet tanıtacağını duyurdu. İşte düzenleme seçeneği ile ilgili tüm detaylar.

TechCrunch’ın bildirdiğine göre, gönderdikten sonra 30 dakikaya kadar değişiklik yapmanıza izin veren Twitter şimdi yalnızca beş kez düzenleme yapabileceğinizi duyurdu. Düzenlemeyle ilgili endişenin sebebi insanların güvenlik açısından farklı içerikler ile kafaları karıştırması olabilir. Uzmanlar The Washington Post’a verdiği demeçte, tweetleri düzenlemenin yanlış bilgi, dolandırıcılık ve daha fazlasını yaymak için potansiyel olarak kötüye kullanılabileceğini söyledi. Bu nedenle, beş kez düzenleme sınırı bu tür kötüye kullanımı önlemenin bir yolu olabilir, ancak Twitter TechCrunch’a şu anda topladığı kullanıcı verilerine göre düzenleme sayısının değişebileceğini söyledi.

Twitter, tweet düzenleme ile ilgili yeni gelişme

Şirket daha önce, özelliğin önce “tek bir ülkede” Blue abonelerine geleceğini zaten duyurdu. Şimdi, bu ayın sonunda Yeni Zelanda’da piyasaya sürüleceğini doğruladı ve şirket, nasıl kullanıldığı hakkında daha fazla bilgi edindiğinde, Avustralya, Kanada ve ABD’deki Twitter Blue kullanıcılarına sunulacak. Şimdiye kadar, ücretli hizmet yalnızca bu dört ülkede kullanılabilir. Elon Musk’ın şirketi satın alması bir süredir gündemde olmasına rağmen henüz bu konuyla ilgili aktif bir gelişme yaşanmadı, ancak şirket güvenlik ve gizlilik ile ilgili yeni özelliklerini duyurmaya başladı. Bu kapsamda uzun süredir beklenen tweet düzenleme de etklenen yeni özellikler arasında karşımıza çıkacak.

Razer Kraken Multi-Platform Wired Gaming Headset kulaklık

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting