Ana SayfaAkıllı TelefonBazı Xiaomi cihazlarda büyük problemler yaşanıyor: Kullanıcıların canı sıkkın

Bazı Xiaomi cihazlarda büyük problemler yaşanıyor: Kullanıcıların canı sıkkın

Bazı Xiaomi cihazlarda çok ciddi sorunlar yaşanabiliyor. Bu tür problemler nedeniyle kullanıcılar mağduriyet yaşıyor. Peki hangi modellerde bu tür sorunlar görülüyor.

Bazı Xiaomi cihazlarda istenmeyen problemler var. Şirketin güncelleme yapmaması nedeniyle yaşanan bu sorunlar uzun bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. 2019 yılında piyasaya sunulan ve amiral gemisi katili olarak bilinen Redmi K20 serisini güncelleme desteği sona erdi. Bu durum bazı yazılımsal problemlere neden oldu.

Ortaya çıkan son detaylara göre Redmi K20 ve Redmi K20 proje cihazları MIUI 12 güncellemesini aşamadı. Bu durum kullanıcıların canını fazlasıyla sıktı. Serideki telefonlara sunulan son güncellemeye bakıldığında birçok hata ortaya çıktı. Bu hatalar kullanıcı memnuniyetini yarı yarıya düşürdü.

Bazı Xiaomi cihazlarda güncelleme krizi yaşanıyor

Xiaomi cihazlarında yaşanan bu sorun şimdilik Redmi K20 ile sınırlı. Snapdragon 855 kullanan bu cihazda AMOLED ekran, ekrana gömülü parmak izi sensörü gibi detaylar yer alıyor. 2019 yılında açılıp kapanan kamera serisi olarak bilinen bu cihazlar büyük dikkat çekmişti.

Bazı Xiaomi cihazlarda

Piyasaya sunulduğu dönem büyük bir rağbet görmeyi başaran akıllı telefon modeli güncelleme yapılmaması nedeniyle çöpe atılabilir. Son resmi güncellemesini geçtiğimiz günlerde yapan şirket sayısız geribildirim ve hata raporuna rağmen herhangi bir çalışma yürütmüyor. Yani bu cihazlar kısa bir süre içerisinde çöpe atılabilir.

Efsaneye selam durun! Xiaomi 12 Pro’yla tanışın !

Bazı Xiaomi cihazlarda yaşanan sorun ile ilgili kullanıcıları kızdıracak bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre bahsi geçen cihazlara güncelleme gönderilmeyecek. Böylece sorunlar uzun bir süre daha devam edecek. Şirketin konuyla ilgili herhangi bir yol haritası yok diyebiliriz. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting