Twitter Mavi Tik alabilmek için gerekli şartları açıkladı

Tesla, bir pil fabrikası inşa etmek için 3,6 milyar dolar harcayacak

Twitter uzun süredir Mavi Tik sorunuyla gündeme geliyordu. İşte popüler sosyal medya platformu artık bu soruna kalıcı bir çözüm getirmişe benziyor.

Twitter Mavi Tik alabilmek için gerekli şartları açıkladı. Mavi Tik kısa bir süre öncesine kadar Twitter kullanıcıları için oldukça önemli bir ayrıcalıktı. Sadece seçkin bir gruba tanınan bu hak popüler sosyal medya platformunun Elon Musk tarafından satın alınmasıyla birlikte tabana yayılma fırsatı buldu.

Twitter Blue, iOS için piyasaya sürüldü

Ancak Elon Musk’ın Mavi Tik verme konusundaki tek kriteri para olunca, ortalık bir anda feci şekilde karıştı ve mavi tike sahip dolandırıcı hesaplar türedi. İşte bu sorunları giderebilmek için Mavi Tik uygulamasına ara veren Twitter, geriye 3 farklı rozet ile döndü.

Twitter bu özelliğin fişini çekti

Amerikalı teknoloji devi tarafından yapılan son açıklamaya göre artık kullanıcılar 3 farklı renkli tike sahip olabilecekler. Bunların ilki Mavi Tik olacak. Söz konusu rozeti alabilmek için son 30 gündür aktif bir şekilde Twitter’ı kullanmak, hesabı en az 90 gün önce açmış olmak gibi kriterler var. Ancak güvenlik açısından en önemli olanı bunlar değil.

Twitter Mavi Tik alabilmek için gerekli şartları açıkladı

Twitter yalnızca gerçek kullanıcı adı ve fotoğraf kullanan kişilerin Mavi Tik’e kavuşabileceklerini söylerken, profil bilgilerinin doğru olması, herhangi bir yanıltıcı paylaşımının bulunmaması ve kullanıcıları aldatmaya yönelik hiçbir girişiminin saptanmaması da bu hesapların Mavi Tik alabilmeleri için gerekli diğer kriterler.

Twitter bir hizmetin daha fişini çekti

Diğer taraftan artık şirketleri ve diğer büyük kuruluşları sahip oldukları Altın rengindeki Tikten tanıyabileceğimizi, gri renkte bir tik gördüğümüz zaman ise aklımıza devlet kurumlarının gelmesi gerektiğini de belirtelim.

Meta, metaverse kavramına olan bağlılığını bir kez daha gösterdi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir