Xbox Game Pass kütüphanesi 2 oyuna daha veda etti

Xbox Elite Series 2 için büyük değişiklik

Oyun dünyasına yeni bir soluk getiren Xbox Game Pass, kütüphaneye eklediği oyunlar kadar bu kütüphaneden sildiği oyunlarla da gündeme geliyor.

Xbox Game Pass kütüphanesi 2 oyuna daha veda etti. Oyun dünyasının en ezeli rakiplerinden olan PlayStation ile Xbox arasındaki rekabette kimin daha önde olduğunu söylemek güç. Ancak hangi taraf biraz daha ağır basıyor diye soracak olursanız, biz de size ne zaman diye sorarız.

Xbox Game Pass bir aile planı alacak

Çünkü bu rekabette, 3-4 sene öncesine kadar ağır basan taraf kesinlikle Sony’nin PlayStation konsoluydu. Bununla birlikte Microsoft tarafından kullanıcılarının beğenisine sunulan Xbox Game Pass servisi bütün dengeleri alt üst etti.

xbox game pass

Xbox Game Pass kütüphanesi 2 oyuna daha veda etti

Her yıl biraz daha gelişen bu servis karşısında bir atak yapmak isteyen Sony’nin girişimleri yetersiz çıkınca, kullanıcıların Xbox’a olan talebinde de patlama yaşandı. Öte yandan Xbox’ı bu kadar popüler kılan en önemli şey olan Xbox Game Pass, her ay birçok yeni oyuna ev sahipliği yaparken, bazı oyunları da kütüphanesinden siliyor. Silinen oyun sayısı genelde iki elin parmaklarını geçmeyecek sayıda olsa da özellikler aralık ayında bu durum biraz daha aşılmış gibi.

Xbox Game Pass Family Friends Official Branding Possibly Revealed

15 Aralık tarihinde 11 oyunu birden platformdan kaldıran Microsoft, şimdi de bu listeye iki yeni oyun daha eklemeye karar verdi. Amerikalı teknoloji devinden yapılan açıklamaya göre, Nexus ve Outer Wilds isimli iki oyun da Aralık ayı itibariyle Xbox Game Pass platformuna veda edecek isimler olacak.

Lenovo, 2023’de çıkaracağı dizüstü bilgisayarları tanıtacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir