Ana sayfa Genel Twitter jpg kalitesini düşürmeyecek

Twitter jpg kalitesini düşürmeyecek

Twitter jpg kalitesini düşürerek upload edilen fotoğrafların saklaması ve yüklenmesi için gerekli kaynaklardan tasarruf etme politikasını değiştiriyor.

Twitter mühendisi Nolan O’Brien’in açıklamasına göre, siteye yüklenen imajlar artık kalitesi korunarak saklanacak.

Twitter jpg kalitesini yükselterek yeni kullanıcı kazanabilir mi?

Daha önceki uygulamada, görsellerin kalitesi düşürlerek boyutları indiriliyor ve bu şekilde saklanıyordu.

Ancak bu da özellikle etkileyici fotoğraflarını sergilemek isteyen fotoğrafçıların veya sosyal medyada fotoğraflarıyla kendini göstermek isteyen kitle için olumsuz bir sonuç yaratıyordu.

Öte yandan fotoğrafların küçük görüntüleri ve ön izlemeleri hala düşük kaliteli olarak saklanmaya devam edecek. Ancak fotoğrafa tıklandığında orijinal kalitesiyle görünmesi mümkün olacak.

Twitter’ın ezeli rakibi Facebook, Instagram üzerinden fotoğraf paylaşımı ve gösterimiyle milyarlarca insanı kendine çekerek rekabette büyük avantaj kazanmıştı.

twitter jpg kalitesi

Twitter da artık fotoğrafların, görsellerin sosyal medya için çok önemli olduğunu kabul etmişe benziyor. Ancak fotoğrafçılar, ressamlar, çizerler, gezi/yemek bloggerları ve vloggerlar çoktan Twitter’ı terk ederek işlerini Instagram üzerinden sergilemeye başladılar.

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey ise bu tür önemli kararları geç alarak mikroblog servisinin rekabet imkanını yok etmekle suçlanıyor.

Apple şirket sırları Çin’e kaçırılabilir

Twitter çok uzun süre yenilenmeye ve kullanıcı taleplerine karşı durarak rakiplerinin yükselişini seyredip zarar ederek ayakta durmaya çalıştı. Sosyal medya servisi sadece son birkaç yıldır hissedarlarının yoğun baskısıyla alınan kararlar sonucunda ufak kazançlar edinmeye başladı.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bu hafta çıkacak oyunlar (21 – 27 Ocak)

Oyun severlerin merakla bekledikleri bu hafta çıkacak oyunlar listesi (Ocak) nihayet netlik kazandı. İşte bu hafta içerisinde raflardaki yerini alacak olan yapımlar. Bu hafta da...

Son Haberler