Ana sayfa Genel Twitter yeni organizasyon kuruyor: İşte detaylar

Twitter yeni organizasyon kuruyor: İşte detaylar

Sosyal medya platformlarının önde gelen isimlerinden olan Twitter yeni organizasyon ile meşgul. Şirket, Facebook ve diğer sosyal medya hesaplarından daha farklı çalışmalar yürütüyor. İşte Twitter ile ilgili bu önemli haberimizin detayları.

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, yaptığı açıklamalarda sosyal medya platformları hakkında faklı bir eleştiri dile getirdi. Ona göre sosyal medya platformlarının önemli bir bölümü merkezileşme sorunuyla karşı karşıya. Twitter platformunun kurulduğu ilk günlerdeki gibi olmadığını ve giderek merkezileştiğini söyleyen Jack Dorsey, konu ile ilgili önlem alacaklarını ifade etti.

Twitter yeni organizasyon için fon ayırdı

Herhangi bir kuruluşun ciddi olduğunu anlamak için o konu hakkında ne kadar yatırım yaptığına bakmanız gerekiyor. Jack Dorsey tarafından aktarıldığına göre yeni proje için fon ayrıldı.

Açık kaynak mimarları, mühendisleri ve tasarımcılarından oluşan ufak, bağımsız bir ekibi fonlamaya başlayan Twitter ekibi böylece ciddiyetini ortaya koydu. Twitter’ın Bluesky adında bir ekibi fonlamasıyla birlikte şirket hakkında önemli biri detay ortaya çıkmış oldu. Facebook gibi platformların aksine Twitter merkezileşmekten uzak durmak istiyor.

Jack Dorsey tarafından yapılan açıklamalarda ilginç olan bir diğer detay da blockchain teknolojisi ile ilgiliydi. Şirket bu tür girişimleri değerli buluyor ve merkezi olmaktan uzaklaşılması gerektiğini ifade ediyor. Peki sizce Twitter tarafından yapılacak olan bu yenilik neler getirebilir? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Twitter jpg kalitesini düşürmeyecek

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Google Stadia Türkiye’de başarılı olabilir mi?

Google’ın kısa süre önce belli ülkelerde kullanıma sunduğu Stadia ülkemizde başarılı olabilir mi? İşte Google Stadia için olası Türkiye senaryoları. Teknoloji ve yazılım dünyasının önde...

Son Haberler