Ana sayfa Apple App Store ve iTunes faturalarınız gelmiyorsa bu habere dikkat

App Store ve iTunes faturalarınız gelmiyorsa bu habere dikkat

Apple kullanıcıları bir süredir App Store ve iTunes üzerinden fatura bulamamaktan şikayet ediyorlardı. Apple tarafından yapılan bir açıklama olmaması durumun daha da kafa karıştırıcı hale gelmesine neden oldu. İşte konuyla ilgili haberimizin detayları.

Normal şartlarda App Store üzerinden veya iTunes ile yaptığınız harcamalar fatura olarak sizlere yansıtılır. Ancak çok garip bir durum gerçekleşti ve artık kullanıcılara herhangi bir fatura kesilmiyor. Bazıları fatura gelmeyince herhangi bir kesinti yapılmadığını düşünmeye başladı. Apple ise fatura gönderilmemesi hakkında kullanıcılara mesaj atmadı.

App Store ve iTunes faturaları kullanıcılara artık gönderilmiyor

Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar bu sorunu ortaya çıkardı. Bazıları uzun bir süredir bu hizmetten yararlanamadığını söyledi. Kimileri ise 1 Kasım itibariyle bu sorunun başladığını ifade etti.

App Store üzerinden yapılan harcamalarda eğer çoklu abonelik varsa genellikle faturalandırma toplu şekilde gönderilir. Bu süre bazen bir hafta gibi zamanları bulabiliyor. Faturaların gelmemesi 2 haftayı da aşmasıyla birlikte kullanıcılar aboneliklerinin iptal edildiğini zannetti. Ancak kredi kartı ekstrelerine baktıklarında abonelik ücretlerinin kesilmiş olduğunu gördüler.

Bugüne kadar Apple ile ilgili böyle bir sorun yaşanmadı. Kuruluş, tarihinde ilk defa fatura göndermeme problemi ile karşı karşıya. Hiç kimse bunun Apple tarafından kasıtlı olarak yapıldığını düşünmüyor. Büyük bir çoğunluk şirketin bunu görmezden geldiği kanaatinde. Eğer sizler de böyle bir fatura problemi yaşıyorsanız yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Apple şirket sırları Çin’e kaçırılabilir

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bu hafta çıkacak oyunlar (21 – 27 Ocak)

Oyun severlerin merakla bekledikleri bu hafta çıkacak oyunlar listesi (Ocak) nihayet netlik kazandı. İşte bu hafta içerisinde raflardaki yerini alacak olan yapımlar. Bu hafta da...

Son Haberler