Ana SayfaGenelTwitter'ın arama özelliğini düzeltebileceğini söyleyen hacker işe alındı

Twitter’ın arama özelliğini düzeltebileceğini söyleyen hacker işe alındı

Elon Musk, Twitter’ın beğenilmeyen arama özelliğini üç ayda düzeltebileceğini söyleyen eski hackerı işe aldı.

Bildiğiniz gibi Elon Musk, yeni şirketi Twitter’da oldukça sert bir yönetim şekli benimsiyor. Şirketin başına gelir gelmez çok sayıda çalışanı işten çıkaran Musk, geri kalanlara ise oldukça sert bir ortama ve sıkı çalışma temposuna hazır olmalarını söyledi. Musk’ın bu tutumu pek çok kişi tarafından eleştirildi. Ancak az sayıda da olsa bu tutuma destek verenler de vardı. İşte bunlardan biri de beyaz şapkalı bir hacker olan George Hotz’du.

Şu sıralar sürücüsüz otomobil teknolojileri üzerinde çalışmakta olan George Hotz, Elon Musk’ın bu sert tutumunu sergileyen paylaşımlarda bulundu. Baskı altında çalışmanın iyi işler çıkarmayı sağlayacağını savundu.

twitter hacker

Hotz’un Twitter ile ilgili paylaşımları bununla da kalmadı. Şirketin çalışanlarını eleştiren Hotz, sosyal medya uygulamasının pek beğenilmeyen arama kısmını düzeltip çok daha iyi hale getirebileceğini söyledi. Hotz’un bu söylemi beklenmedik şekilde karşılık buldu. Çünkü Elon Musk, “O zaman gel işe başla.” dedi. Hotz bu teklifi kabul etti.

Hotz, yaptığı son paylaşımda, uygulamanın arama özelliğini geliştirmek için 12 haftalık bir stajyerlik teklifini kabul ettiğini açıkladı. Hotz stajyerlik pozisyonunu kabul etti çünkü daha önce sadece San Francisco’da yaşamasına yetecek kadar paraya bu işi halledeceğini söylemişti. Şirketin yıllardır düzeltemediği arama bölümünü Hotz’un 12 haftada düzeltip düzeltemeyeceğini bekleyip göreceğiz.

Microsoft, Call of Duty için Sony’ye sürpriz bir teklif yaptı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting