Pornhub Instagram geriliminde ikinci perde!

Instagram, arama sonuçlarına reklam ekliyor

Geçtiğimiz aylarda Instagram, ünlü cinsel içerik sitesi olan Pornhub’ın hesabını askıya almıştı. Şimdi ise konuyla alakalı ilginç bir gelişme daha yaşandı.

Pornhub Instagram geriliminde ikinci perde! Instagram’ın güvenlik politikaları, yıllardır tartışma konusu oluyor. Özellikle de cinsel içerikli görsellerin kullanılması konusunda bir hayli hassas davranan Instagram, çizgiyi aşan durumlarda paylaşımı anında kaldırıyor. Hatta sırf bu sebepten dolayı bazı kullanıcıların engellendiğine bile şahit oluyoruz. Askıya alınan hesapların başında ise ünlü cinsel içerik sitesi olan Pornhub’ın resmi hesabı geliyor.

Instagram mavi tik

Pornhub ve Instagram geriliminde ikinci perde!

Instagram geçtiğimiz aylarda Pornhub’ın resmi hesabını askıya almıştı. Bu duruma cevap ise gecikmedi. Konuyla alakalı sert bir açıklama yapan Pornhub yönetimi, Instagram’ın yasakçı bir zihniyete sahip olduğunu ileri sürmüştü.

Instagram bu özelliğin fişini çekiyor

Bu olayla beraber Meta bir kez daha hedef tahtasına oturtulurken, konuyla ilgili ilginç bir gelişme daha yaşandı. Ortaya çıkan detaylara göre Instagram, Pornhub resmi hesabını yanlışlıkla aktif hale getirdi.

Instagram bu özelliğin fişini çekiyor

Kalıcı bir şekilde yasaklanan hesabın yanlışlıkla aktif hale getirildiği ise sonrasında anlaşıldı. Çünkü popüler sosyal medya platformu, hesabı Salı günü yeniden banladı. Söz konusu durumun yaşanması sonrasında ise Instagram güvenliği bir kez daha tartışma konusu haline gelirken, bu kez Pornhub tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Instagram’ın güvenlik politikaları gerçekten de çok mu sert? Görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Pornhub Instagram geriliminde ikinci perde!

OnePlus en ucuz telefon için kolları sıvadı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir