Ana SayfaGenelTwitter çalışanından şaşırtıcı Elon Musk açıklaması

Twitter çalışanından şaşırtıcı Elon Musk açıklaması

Elon Musk’ın Twitter platformunu satın alması uzun süredir gündemden düşmeyen konular arasında yer alıyor. Şimdi ise eski bir çalışan şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. İşte tüm detaylar.

Eski bir Twitter çalışanı Elon Musk’ın platformu satın almadaki amacının “içini çekip değiştirebilmek” olduğunu iddia etti. Elon Musk, Nisan ayında sosyal medya platformunu satın almak için 44 milyar dolarlık bir arz koymuştu. Daha sonra, şirketin platformdaki çeşitli botlar üzerinde yalancılık yaptığı iddiaları nedeniyle anlaşmanın “beklemede” olduğunu açıkladı, ancak platform bu durumun ardından Musk’a dava açtı.

Twitter çalışanından şaşırtıcı Elon Musk açıklaması

Konu o zamandan beri çıkmaza girmiş durumda. Neredeyse her gün yeni bir satın alma ya da almama haberi geliyor. Bu kapsamda eski bir çalışan da sessizliğini bozdu. Eski çalışan Bay Musk ve Twitter, Nisan 2022’de anlaşmayı ilk kez sunduklarında, Business Insider aracılığıyla “her şey durmuş gibi hissettim” dedi. “Şirket, rolleri doldurmayı bıraktı. Takımlar üzerinde büyük baskı yaratan işe alımları sınırladı. Musk hamlesinden sonra yarattığı ortam nedeniyle ayrılanlar oldu. Çok stresliydi.” ifadelerini kullandı.

İşçi, görünüşe göre, şirketin Bay Musk’ın satın alma kararlılığından ayrı olarak para sıkıntısı içinde olduğunu belirtti. “Birçok ekibin çalışma modellerini etkiledi. Ekibimdeki insanlar, işlerini ve ekiplerini kurtarmak için daha fazla çalıştı” ifadelerini ekledi. Şirketin beklentilerine göre Elon Musk’ın, şirketin gelirini azaltması veya iyileştirmesi gerekiyormuş. Musk, sosyal medya platformunun “sağlıklı hale gelmesi gerektiğini” ve “maliyetlerin geliri aştığını” belirtmiş. Eski işçi, “Bana öyle geliyor ki Twitter adını satın almak, ardından tamamen içip değiştirmek istiyor” dedi.

Amazon’un yeni bilim kurgu dizisi The Peripheral fragman geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting