Ana SayfaAkıllı TelefonHuawei 5G akıllı telefonlar için somut adımlar atmaya hazırlanıyor

Huawei 5G akıllı telefonlar için somut adımlar atmaya hazırlanıyor

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden biri olan Huawei, ABD ambargosu yüzünden bir türlü aşamadığı 5G engelini kendi imkanlarıyla ortadan kaldırmaya çalışacak.

Huawei 5G akıllı telefonlar için somut adımlar atmaya hazırlanıyor. Huawei, teknoloji dünyasında eşine çok az rastlanan bir olayın kahramanı. Öyle ki 2019 yılına kadar Apple ile rekabete girebilen, Samsung’un ise başının belası haline gelen Çinli teknoloji devi, bu tarihlerde casusluk suçlamasıyla karşı karşıya kalmış ve bir anda kendini Amerika Birleşik Devletleri yaptırımlarına maruz kalmış durumda bulmuştu.

Huawei Mate 50 Pro

Şirkete vurulan en önemli darbe tabi ki Android ekosisteminin dışına itilmesiyken, aslında en az onun kadar önemli olan bir diğer ambargo ise, Huawei’nin 5G teknolojisi için gerekli donanımlara ulaşımının engellenmesiydi. Bu sektörün tartışmasız hakimi olan Amerika Birleşik Devletleri, Huawei’yi adeta 5G pazarından silerken, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Huawei CEO’su, bu çağda 4G akıllı telefon üreten tek şirketin kendileri olduğunu ve bunun da teknoloji dünyasının acımasız bir şakası olarak görülmesi gerektiğini söylemişti.

Huawei nova Y90

Huawei 5G akıllı telefonlar için somut adımlar atmaya hazırlanıyor

İşte Huawei, daha fazla durup ambargoların kalkmasını bekleyemeyecek. Nitekim şirkete yakın kaynaklardan servis edilen bilgilere göre, bu kapsamda Çin hükümetinden de destek alacak olan teknoloji devi, kendi imkanlarıyla akıllı telefon modellerini 5G teknolojisine terfi ettirecek.

Huawei Nova 10

Tabi burada, yeni Huawei marka 5G destekli akıllı telefonların piyasanın diğer devleriyle rekabet içine giremeyeceklerini Çinli şirketin kendisi de biliyor. Çünkü kendi 5G modellerini üretmek demek başta Snapdragon yona seti olmak üzere pek çok donanımdan feragat etmek demek. Ancak Huawei, tıpkı işletim sisteminde yaptığı gibi bir yerden başlamak ve teknolojik bağımsızlığını ilan etmek niyetinde. Bakalım bu serüven nasıl sona erecek.

Türkiye’de teknoloji ürünleri ihracatı artarken ithalat azaldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting