Twitter Blue artık çok daha pahalı

Twitter yepyeni bir dava ile karşı karşıya

Twitter’ın aylık abonelik ücretiyle sunulan paralı versiyonu Twitter Blue’nun fiyatına yüzde 67 zam geldi.

Bildiğiniz gibi Twitter şu sıralar oldukça zorlu bir süreçten geçiyor. Tüm teknoloji dünyasını derinden etkileyen ekonomik gerilemeden nasibini alan şirket, bu yetmezmiş gibi bir de Elon Musk anlaşmasının yarattığı çöküşle başa çıkmak zorunda. Musk anlaşmasının suya düşmesinin ardından finansal olarak kendisini bir krizin içinde bulan şirketin, acilen bu krizden çıkması gerekiyor. Bunun yolu da gelirini ve kârını arttırmaktan geçiyor.

Gelirini arttırmanın yollarını arayan sosyal medya devi, Twitter’ın ücretli versiyonu olan Twitter Blue’da fiyat artışına gidiyor.

Twitter blue

Twitter’ın abonelik sistemiyle çalışan paralı versiyonu Twitter Blue’nun fiyatı 2.99 dolardan 4.99 dolara çıkarıldı. Bu da yüzde 67’lik bir fiyat artışı anlamına geliyor ki bu tarz abonelik sistemlerinde bu denli bir artış pek rastladığımız bir durum değil.

Fiyatta yaşanan bu kayda değer artışı açıklamak için abonelerine bir e-mail gönderen Twitter, bu sistemi ilk kullananların bir süre daha 2.99 dolardan kullanmaya devam edebileceğini, ancak yeni aboneler için aylık abonelik ücretinin 4.99 dolar olacağını söyledi.

2021’in haziran ayında kullanıma sunulan Twitter Blue şimdilik ABD’nin yanı sıra Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi birkaç ülkede daha kullanılabiliyor. ABD’deki bu iki dolarlık fiyat artışı, servisin sunulduğu diğer ülkelerde de 2 dolara denk gelecek şekilde yansıtılacak.

Blue servisine abone olan Twitter kullanıcıları bazı ayrıcalıklara sahip oluyor. Bu ayrıcalıklar arasında Tweet’leri yeniden düzenleme imkanı, kısayol dosyaları ve özel uygulama ikonları gibi çeşitli özellikler var.

Samsung telefonlarına tamir modu ekliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir