Ana SayfaHaberTwitch, 2022'de yeni özellikler sunacak

Twitch, 2022’de yeni özellikler sunacak

Kullanıcılarını suistimal ve tacizden korumak için mücadele ettiği bir yılın ardından Twitch, 2021 güvenlik çabalarına ilişkin, şirketin 2022’de sorunu nasıl çözmeyi planladığını içeren bir retrospektif yayınladı. İşte detaylar.

Özellikle, Angela Hession, Twitch yardımcısı küresel güven ve güvenlik başkanı, şirketin kullanıcı raporlama ve itiraz sürecini güncelleyeceğini söyledi. Ayrıca Şüpheli Kullanıcı Algılama özelliğini de yükseltmeyi planlıyor. Şirketin geçen yılın sonunda piyasaya sürdüğü AI aracı, tekrarlanan yasaklardan kaçan kişiler olabileceğine inandığı kişileri otomatik olarak işaretliyor. 2022’de Twitch, yayıncıların bu araçtan gelen bilgileri nasıl kullanabileceği konusunda planlanmış güncellemeler yaptı. Şirket daha önce de belirttiği gibi, cinsel içerik politikasını çeşitli yönlerini açıklığa kavuşturmak için güncellemeyi de planlıyor.

Twitch, 2022'de yeni özellikler sunacak

Twitch, aynı anda güvenlik merkezi ve diğer alanlarda daha fazla ve “daha iyi” eğitim içeriği paylaşmayı amaçlıyor. Şirket, 2021’in ikinci yarısının çoğunu “nefret baskınlarını” durdurmaya çalışarak geçirdi. Saldırılar, kötü niyetli kişilerin nefret dolu bir dille kanalları spamlamak için binlerce bot kullandığını gördü ve sıklıkla marjinal topluluklardan yayıncıları hedef aldı. Eylül ayında şirket, bu kampanyalarda yer alan daha üretken kişilerden ikisi olan CruzzControl ve CreatineOverdose’a dava açtı.

Hession, “Muhtemelen [nefret baskınlarını] asla tamamen ortadan kaldıramayacağız” dedi. Ancak, Twitch’in 2021’deki bazı eylemleriyle platformundaki bot sayısını “önemli ölçüde” azalttığını iddia ediyor. 2022’de, bugün duyurduğu iyileştirmelerle bu çalışmaya devam edecek gibi görünüyor.

Şirketin güvenlik yol haritası ayrıntılara ışık tutuyorsa, Hession bunun zorunluluktan olduğunu söylüyor. “Dürüst ve talihsiz gerçek şu ki, her zaman spesifik olamayız çünkü kötü aktörler bu şeffaflığı çabalarımızı engellemeye çalışmak için kullanabilir ve kullanmıştır” dedi.

Tesla CyberTruck üretimi ne zaman yapılacak? Endişe verici gelişmeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting