Toyota Yaris Aralık fiyatlarıyla üzdü!

yaris 4

Toyota’nın en ucuz otomobillerinden biri olan Yaris, 250 bin TL’yi aşan fiyatı ile sektörün halini net bir şekilde ortaya koyuyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Toyota Yaris Aralık fiyatlarıyla üzdü! Malum geçtiğimiz aylar ÖTV matrahlarında güncelleme olmuştu. Bu güncellemenin ardından tüm dengeler değişti. Özellikle de giriş seviyesinde yer alan otomobillerin fiyatlarında büyük düşüşler yaşandı. Öyle ki bazı otomobillerin fiyatı 50 bin TL’den fazla düştü.

ÖTV güncellemesi sonrasında fiyatı uygun seviyelere inen otomobillerden birisi de Yaris oldu. Toyota imzası taşıyan HB modeli gelen ÖTV düzenlemesi sonrasında 185 bin TL seviyesine kadar düştü. Tabi ki burada en boş modelden bahsettiğimizi hatırlatmamız gerekiyor. Keza otomobilin donanımını biraz iyileştirdiğinizde ödemeniz gereken ücret de 233 bin TL’ye çıkıyordu.

Fakat son 2 ayda herşey değişti. Döviz kurlarında yaşanan artışla birlikte en ucuz Yaris modelinin fiyatı 185 bin TL’den 256 bin TL’ye fırladı. En pahalı modelin fiyatı ise yarım milyonu da aşarak 539 bin TL’ye kadar yükseldi. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri Yaris’in Aralık fiyatlarıyla başbaşa bırakalım.

Toyota Yaris Aralık fiyatlarıyla üzdü!

1.0 Vision
Fiyatı: 256.000

Toyota Yaris fiyatlarında büyük düşüş


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir