Tom Cruise uzayda yürüyen ilk uzay turisti olacak

Tom Cruise

Tom Cruise, aksiyon filmlerinde yaptıklarıyla çıtayı yükseltmeye devam ediyor. Yıldız oyuncu, astronotlar dışında uzayda yürüyen ilk insan olacak.

Oynadığı filmlerde son derece tehlikeli aksiyon sahnelerini dublör kullanmadan çekmesiyle bilinen yıldız oyuncu Tom Cruise, her filminde çıtayı biraz daha yükseltiyor. Mission: Impossible serisinde önce dünyanın en yüksek binasına tırmanan, ardından bir uçağın kapısına tutunup havalanan Cruise, son olarak Top Gun: Maverick filminde jet uçaklarıyla uçarak çok az oyuncunun altından kalkabileceği bir işe imza atmıştı. Ancak Cruise burada da durmayacak gibi görünüyor. Peki jet uçaklarından sonra ne geliyor derseniz bunun cevabı, her ne kadar inanması güç olsa da uzayda yatıyor. Çünkü Cruise, uzayda yürüyen ilk sivil olmaya hazırlanıyor.

tom cruise 2

Uzay turizmi bugün artık gerçeğe dönüşmüş ve ilk uzay turistleri yolculuklarını yapmaya başlamış olsa da, bu sivil yolculuklar bir uzay aracının sınırları içinde gerçekleşiyor. Blue Origin gibi uzay turizmi alanında faaliyet gösteren şirketlerden birinin roketiyle uzaya çıkan siviller, uzay boşluğuna çıkmadan yolculuklarını tamamlıyor. Ancak Tom Cruise için durum farklı olacak. Bir kısmı Uluslararası Uzay İstasyonu’nda çekilecek bir filmde rol almaya hazırlanan Cruse, sadece Uluslararası Uzay İstasyonu’na çıkmakla kalmayacak, aynı zamanda istasyonun dışına çıkarak bir uzay yürüyüşü de gerçekleştirecek. Bu da Cruise’u, bir astronot dışında uzayda yürüyen ilk insan yapacak.

Bir milyondan fazla kredi kartının bilgileri internete sızdırıldı