Tom Cruise ve Elon Musk’a NASA’dan yeşil ışık

Tom Cruise donanım günlüğü

Uzun süre unutulmayacak bir uzay filmi geliyor. Tom Cruise ve Elon Musk ortaklığında NASA’da katılıyor.

Bilim kurgu filmleri sinema severler tarafından en çok tutulan film kategorilerinden biri. Özellikle film konusu uzay olunca; insanların merakı ve ilgisi daha çok artıyor. Henüz teknooloji ilerlememişken, siyah beyaz film zamanları bile konusu uzay olan filmler oldukça ilgi toplamıştı. Bu bahsettiğimiz filmler şu an izlenildiğinde her ne kadar bir çocuğun mantıklı eleştirilerine maruz kalacak kalitede de olsa yayınlandığı dönem itibari ile konusunun uzay olması o filmin unutulmaz olmasına yetiyordu.

Şu an çekilecek olan bir uzay filmi de büyük bir ihtimalle 50 sene sonra izlenildiğinde hem kullanılan teknoloji itibari ile hem uzay hakkındaki bilgi yetersizliğinden dolayı basit görülecek. Evet, piyasada olan uzay filmlerinin hepsi belki de birkaçı hariçki onlarında konusu iyidir ileride küçümsenecek yapıtlar olacak.

Oppo, MediaTek ve Qualcomm’da çalışan mühendisleri işe alıyor!

elon musk tom cruise donanım günlüğü

Ancak çekilmeye hazırlanan yeni bir uzay filmi konusu, oyuncuları, teknolojisi ve gerçek bilgileri ile uzun yıllar zirvede olacak gibi gözüküyor. Çünkü filmin içerisinde Elon Musk, NASA ve Tom Cruise isimleri yer alıyor. Kendi çalıştıkları kategorilerde heralde zirve olan bu isimler ve kurum beraber unutulmayacak bir yapıta imza atacak gibi gözüküyor.

Daha önce Elon Musk bir uzay filmi çekme isteğinin olduğunu söylemişti. Bu filmde oynamasını istediği Tom Cruise bu isteğe olumlu cevap vermişti. Elon Musk’ın elinde binbir imkan var, istedikleri teknolojileri senaryo kapsamında hem oluşturabileceği hem de maliyet olarak herhangi bir kısıtlama veya engel koymayacağını iletmişti. Film çalışmalarının da oturaklı bir senaryo ve kadro ile beraber başlanacağı söyleniyordu.

NASA Direktöründen Açıklama

Bunun ile beraber NASA’da bu konuda kendilerine destek çıkarak, hem bilgi aktarımı hem de kendilerinden istenebilecek her türlü istek için yardımcı olacaklarını iletti. NASA Direktörü Jim Bridenstine “Misyonun başarılı olması için Uluslararası Uzay İstasyonu’nu (ISS) açmak da dahil elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi. Ayrıca ; Bridenstine, “İlkokuldayken Top Gun filmini izlemiştim. Bu bana ilham verdi ve donanma pilotu olmaya karar verdim. Tom Cruise yeni nesile ilham verecek yeni bir film yapabilir mi? Eğer bunu başarabilirse NASA, hepimiz elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız” dedi.