TOGG fiyatı ortaya çıktı! Bedavadan biraz pahalı

togg

TOGG fiyatı ne olacak? Herkes bu sorunun yanıtını ararken, yerli otomobilin fiyatına dair detaylar da belli oldu.

TOGG fiyatı ortaya çıktı! Bedavadan biraz pahalı. Türkiye yerli otomobilini bekliyor. Dünyanın en çevreci fabrikası etiketiyle duyurulan Gemlik’teki fabrika, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılacak.

togg

Bununla beraber heyecanın tavan yapacağını da net bir şekilde söyleyebiliriz. Zira TOGG, bu tarihten sonra ilk kez seri üretime geçecek. Fabrika bandından inen ilk 100 otomobil ise kamu kurumlarına verilmek üzere hazırlanacak.

togg

TOGG fiyatı ortaya çıktı! Bedavadan biraz pahalı

Tabii ki de Gemlik’teki fabrikamız yalnızca SUV araç üretimi yapmayacak. Bildiğiniz gibi TOGG, sedan ve hatchback versiyonları ile de satışa çıkacak. Ancak tüketicilerin bunun için 2024 yılını beklemesi gerekiyor. Yani ilk etapta SUV seçeneğe ağırlık verileceğini söylemek mümkün. Peki ama TOGG fiyatı ne olacak? Yapılan açıklamalar modelin piyasadaki C-SUV modelleriyle baş edebilecek bir fiyattan satışa çıkacağı yönündeydi. Söz gelimi, TOGG fiyatı sonunda ortaya çıktı. Buna göre TOGG, 6070 bin euro aralığındaki fiyatlardan satışa çıkacak.

Yerli otomobil TOGG

Yerli otomobilin arkadan itişli versiyonlarının düşük ÖTV diliminde yer alması beklenirken, oldukça rekabetçi bir fiyattan satışa çıkacağı da böylece belli oldu. Tabii modelin satışa çıkacağı tarihte kurun ne olacağı da büyük bir öneme sahip. Peki siz TOGG hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

TikTok üç ayda 113 milyon video sildi