TikTok paylaşımları nedeniyle işinden oldu

TikTok paylaşımları nedeniyle işinden oldu

TikTok son zamanların en popüler uygulamalarından biri. Ancak tartışmalı bu platform bazı insanların işinden olmasına sebep oluyor. İşte detaylar.

TikTok platformunda yaptığı paylaşımlar sebebiyle bir savcı işinden oldu. Nusreddin Saltabaş isimli savcı platform üzerinden yaptığı spor ve şarkı içerikli paylaşımlar yüzünden açığa açlındı. Ardından Manisa Turgutlu Savcısı Nusreddin Saltabaş hakkında görevden uzaklaştırılma kararı alındı. Bu olayın yaşanmasının ardından savcının babası da kendi işinden istfifa etti ve oğlunu savunacak bazı açıklamalar yaptı. Savcının yaptığı paylaşımların sosyal medyada yayılması problem teşkil ediyormuş.
TikTok paylaşımları nedeniyle işinden oldu

Babası Hüsnü Saltabaş; videolarda Türk toplumunun ahlak ve değerlerini rencide eden herhangi bir aykırılık olmadığını dile getirdi. Oğlunu savunmak için “Bugün çeşitli haber sitelerinde ve sosyal medya platformlarına konu olan paylaşımların muhatabı olan Turgutlu Cumhuriyet Savcısı Nusrettin Saltabaş hukuk fakültesine girdiğinden beri cumhuriyet savcısı olma idealini beslemiş hatta savcılık sınavını ilk yüze girerek dereceyle kazanarak bu mesleğe girmiştir. “ ifadelerini kullandı. Açıkçası insanların kendi TikTok profilleri ile yaptıkları iş arasında bir alaka olup olmadığı da tartışma konusu oldu. Bir savcının kendi sosyal medya platformunda spor görüntülerini paylaşması işiyle ilgili bir problem teşkil ediyor mu sorusu akıllara takıldı. Ancak neticede savcı işinden olmuş oldu. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Samsung CES 2022’de, çıkaracağı yeni teknoloji hakkında bilgi verdi