Ana SayfaGenelTikTok en çok gelir getiren uygulama oldu

TikTok en çok gelir getiren uygulama oldu

Popülerliği her geçen gün biraz daha artan TikTok, son mali çeyrekte de dünya genelinde en çok gelir getiren uygulama oldu.

Bildiğiniz gibi son dönemde Instagram, Facebook, YouTube gibi dev uygulamalar, TikTok’a daha çok benzemek için çeşitli değişiklikler yapıyor. Tüm bu popüler uygulamaların Çinli rakiplerine benzeme çabası boşuna değil. Çünkü TikTok bugün en hızla büyüyen uygulama haline gelmiş durumda.

Çin çıkışlı uygulama özellikle gençler arasında en popüler uygulama haline gelmiş durumda. Genç kullanıcılar bu uygulamayı Instagram ya da Facebook’tan çok daha fazla kullanıyor. Ancak uygulamayı diğer şirketler için imrenecek hale getiren tek özelliği gençler arasında popüler olması değil. TikTok aynı zamanda gelir getirme konusunda da en iyi sosyal medya uygulamalarında biri. Üstelik gelirini her geçen gün biraz daha arttırıyor. Hem de Twitter gibi dev rakiplerinin kullanıcı kitlesini gelire çevirmekte büyük sıkıntı yaşadığı bu dönemde.

TikTok avatar özelliği

Sensor Tower tarafından yayınlanan rapora göre, son mali çeyrekte dünya genelinde en çok gelir getiren uygulama bir kez daha TikTok oldu. App Store ve Google Play Store verileri birlikte ele alındığında uygulama son çeyrekte toplamda 911 milyon dolar gelir getirdi. Çin merkezli ByteDance’in sahibi olduğu uygulama, böylece dört mali çeyrekte üst üste en çok gelir getiren uygulama unvanının sahibi oldu. Bu da uygulamanın ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Cyberpunk 2077’den büyük başarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting