TikTok canlı yayın güncellemesi ile gündemde

TikTok yanlış bilgilerle savaşmak için kolları sıvadı

TikTok canlı yayın özelliklerini bir kez daha güncelliyor ve bu seferki en büyük gelişmeler izleyemeyenleri etkiliyor. Yeni başlayanlar için, güncelleme artık TikTok Live kullanıcılarının yalnızca yetişkinlere yönelik yayınları barındırmasına izin veriliyor.

TikTok canlı yayın güncellemesi ile gündemde. Bir yayının çok sayıda renkli dil içermesi veya travmatik konuları ele alması muhtemelse, izleyicinin bununla başa çıkacak kadar olgun olduğundan emin olmanız gerekir. Seçenek “önümüzdeki haftalarda” kullanıma sunulacak. Ve hayır, OnlyFans’a resmi olarak onaylanmış bir alternatif değil – TikTok’un politikaları hala müstehcen içeriği yasaklıyor.

TikTok 27 milyon sterlin para cezası ile karşı karşıya

Sosyal video hizmeti, 23 Kasım’dan itibaren ev sahipleri için minimum yaşı 16’dan 18’e yükseltiyor. TikTok bunu, gençlerin içeriğine getirdiği kısıtlamaların devamı olarak görüyor, ancak aynı zamanda istismar olaylarından sonra gelen bir önlem niteliği de taşıyor.

Teorik olarak, daha yüksek minimum yaş, önceden kaydedilmiş kliplere bir kısıtlama getiremeyecek, ama Live’ı kullanan okul çağındaki çocukların sayısını azaltacaktır. Buna göre, önümüzdeki haftalarda gelen bir özellik, içerik oluşturuculara geçmişte filtreledikleri anahtar kelimeleri engellemelerini hatırlatacak.

TikTok, tüm kullanıcılara yorum 'beğenmeme' düğmesini sunuyor

TikTok canlı yayın güncellemesi ile gündemde

Daha fazla insanı işin içine katan bir güncelleme daha var. Yakın zamanda genişletilen Çoklu Konuk özelliği artık bir toplantı sahibinin ızgara veya panel düzeni kullanarak en fazla beş katılımcıyı davet etmesine olanak tanıyacak. Bu, elbette tam teşekküllü şovlar yayınlamak isteyen profesyonel içerik oluşturucular için yararlı, ancak daha fazla arkadaşını bir sohbete dahil etmek isteyen herhangi bir yayıncı için de aynı şekilde yararlı olabilir.

TikTok hakkında şok eden iddia!

TikTok, bunun gibi izleyici kontrollerini uygulamak için hükümet baskısı ile karşı karşıya. Amerikalı ve İngiliz yetkililer, sosyal ağın sağlıksız davranışları teşvik ederek veya mahremiyeti tehlikeye atarak çocuklara zarar verebileceğinden endişe ediyor. Yaş kısıtlamaları, canlı yayınların kötüye kullanımını mutlaka engellemez, ancak TikTok’un önemli endişeleri ele aldığını gösteriyor.

Instagram profile şarkı ekleme özelliği getiriyor