The Sims 5 için beklenen duyuru geldi

The Sims, oyun içi bir müzik festivali düzenleyecek

The Sims 5 için uzun süredir beklenen açıklama nihayet geldi. Yeni Sims oyunu için hazırlıklara başlandığı resmen duyuruldu.

Electronic Arts tarafından geliştirilen ve tüm zamanların en popüler oyun serileri arasında yer alan The Sims’in 2014 yılında çıkan dördüncü oyunu, çıkışının üzerinden sekiz yıl geçmesine rağmen hala popülerliğini koruyor. Bunun başlıca sebebi ise aradan geçen sekiz yılda yayınlanan ek paketlerle oyun severlere sürekli yeni içeriklerin sunulması.

Bu ek paketler sayesinde The Sims 4 uzun süredir canlı tutuluyor olsa da Sims hayranları bir süredir yeni oyunun yolunu gözlüyordu. Görünüşe bakılırsa bu bekleyiş nihayet sona erecek. Çünkü sonunda beklenen açıklama geldi. Serinin arkasındaki stüdyo olan Maxis, merakla beklenen The Sims 5‘i resmen duyurdu. Yeni Sims oyunu Project Rene adı altında geliştiriliyor.

The Sims 5

The Sims 5 için hazırlıklara başladıklarını duyuran Maxis yöneticisi Lyndsay Pearson, yeni Sims oyunu hakkında çok fazla detay paylaşmadı. Ancak bu yeni oyunun hem tek kişilik hem de toplu olarak oynanabileceğini ve konsol veya PC gibi farklı cihazlardaki oyuncuların ortak bir şekilde oyunu oynayabileceğini söyledi.

Pearson, yeni Sims oyunu için net bir çıkış tarihi belirtmedi. Ancak stüdyonun önümüzdeki birkaç yıl boyunca oyunun gelişimi hakkında düzenli olarak paylaşımlarda bulunacağını söyledi. Bu açıklama, yeni Sims oyununu oynamak için en azından birkaç yıl beklememiz gerekeceğini gösteriyor. Yine de yeni oyunun sonunda resmen duyurulmuş olması bile serinin hayranlarını sevindirmeye yetecek gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S23, iPhone 13 Pro’nun gerisinde kaldı