TikTok bir bölgede daha banlandı

TikTok yeni bir dava ile karşı karşıya

TikTok bir çok tartışmaya konu olan bir uygulama ve şimdi bir bölgede daha engellendi. İşte detaylar.

Kanada TikTok uygulamasını devlet tarafından verilen cihazlardan yasaklayan en son ülke oldu. ABD federal hükümeti, birden çok eyalet ve Avrupa Birliği daha önce çalışanlarının uygulamayı resmi cihazlarda kullanmasını yasaklamıştı. National Post tarafından elde edilen Global Affairs Canada çalışanlarına gönderilen bir nota göre, TikTok “hükümet tarafından verilen tüm mobil cihazlarda otomatik olarak kaldırılacak ve kullanımı engellenecek.” Raporda, hükümetin 1 Mart’ta yürürlüğe girmesi beklenen politikayı Salı günü açıklayacağı öne sürülüyor.

Notta, “TikTok’un veri toplama yöntemlerinin kullanıcıları siber saldırılara karşı savunmasız bırakabileceği ifade edildi.” Yetkililer, ABD ve AB’deki muadillerine benzer şekilde, Çin hükümetinin TikTok’un Kanada vatandaşları ve sakinleri hakkında tuttuğu verilere erişmesinden endişe duyuyor. Şirketin ana şirketi ByteDance Çin’de bulunuyor. ByteDance, Çin hükümetinin bu tür verilere erişebileceği yönündeki önerileri de daha önce yalanladı. Ancak Kanadalı kullanıcı verilerinin ABD ve Singapur’da saklandığını iddia etti. Bununla birlikte, Çin ve ABD’deki eski çalışanların, görünüşe göre şirketten gelen sızıntıların kaynaklarını tespit etmek amacıyla Amerikalı gazetecilerin verilerine eriştiklerini söyledi.

TikTok bir bölgede daha banlandı

Kanada İletişim Güvenliği Kuruluşu, bu ayın başlarında “düşman devletlerin, Kanadalı müşterilerin çıkarlarına ve Kanada’nın çıkarlarına aykırı olarak, ulusal çıkarlarını ilerletmek için yerli satıcılarını ürünlerinden ödün vermeleri için etkileyebileceği” konusunda uyardı, ancak raporda şirket veya Çin’den açıkça bahsedilmedi . Bu arada Kanada hükümeti, National Post’un belirttiği gibi, 2019 ve 2021 federal seçimlerine olası Çin müdahalesi konusunda incelemeyle karşı karşıya.

OnePlus, telefon sıcaklıklarını düşürebilen sıvı soğutma aksesuarını piyasaya sürüyor


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir