OnePlus, telefon sıcaklıklarını düşürebilen sıvı soğutma aksesuarını piyasaya sürüyor

xx3 1

Bugün MWC 2023 etkinliğinde OnePlus yeni ürünlerini tanıtırken bunlardan birisi de akıllı telefonlar için yeni bir 45W sıvı soğutma aksesuarı oldu.

OnePlus dışında hali hazırda bazı akıllı telefon üreticileri cihazları için soğutma aksesuarları sunuyordu şimdi bunlara OnePlus’da katıldı. Akıllı telefonunuza takılabilen ve yoğun görevler sırasında ısıyı kontrol altında tutmaya yardımcı olan yeni 45W sıvı soğutucuyu tanıttı. Büyük etkinlikte şirket, telefonunuzun arkasına kolayca takılabilen ve sıcaklığı düşük tutan bir sıvı soğutma maddesi kullanan yeni mobil aksesuarını duyurdu.

OnePlus

Akıllı telefon (özellikle amiral gemisi modeller) gittikçe daha güçlü hale geldikçe ve grafiksel olarak yoğun oyunlar çalıştırdıkça, güç tüketimi ve ısı üretimi de arttı. CPU’nun kısılmasını önlemeye yardımcı olduğu için harici soğutucunun devreye girdiği yer burasıdır. Farkında olmayanlar için kısma, bir telefondaki CPU’nun ısındıkça performansını düşürmesidir. Bu nedenle, sıcaklığın düşürülmesi yalnızca daha yüksek kare hızları sayesinde daha iyi oyun deneyimi için en yüksek performansın korunmasına ve hatta güç tüketiminin kontrol altında tutulmasına yardımcı oluyor.

Aksesuar iki parçadan oluşurken, ilk parça cihazınızın arkasına bağlanırken, temelde küçük bir kutu olan ikinci parçaya bir kablo bağlanır. Bu cihaz, telefonunuza taktığınız anda çalışmaya başlar. Resmi iddialara göre, OnePlus 45W Sıvı Soğutma aksesuarı, sıcaklıkları 20 santigrat dereceye kadar düşürebilir. Ne yazık ki şirket, bu cihazla ilgili fiyatlandırma ve bulunabilirlik ayrıntılarını henüz açıklamadı. 

iPhone 15 Pro için koyu kırmızı renkli özel sürüm gelecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir