The Rings of Power 2. sezon çekimlerine başlandı

The Lord of the Rings The Rings of Power

Amazon Prime Video’da izleyici ile buluşan Yüzüklerin Efendisi dizisi The Rings of Power’ın 2. sezonunun çekimlerine başlandı.

Uzun süredir heyecanla beklediğimiz Yüzüklerin Efendisi dizisi The Lord of the Rings: The Rings of Power, geçtiğimiz ay yayınlanmaya başladı. Amazon Prime Video tarafından hazırlanan ve yayınlanan dizinin sekiz bölümlük ilk sezonunu tamamlamasına iki bölüm kaldı.

Dev bir bütçeyle çekilen ve bunun da etkisiyle beklentileri epey yükselten Yüzüklerin Efendisi dizisi, genel olarak ne izleyicileri ne de eleştirmenleri memnun edebildi. Büyük beklentilerle gelen dizi, pek çok kişi için hayal kırıklığına dönüştü. Ancak negatif yorumlara rağmen dizi, Amazon Prime Video’nun bugüne kadar en çok izlenen yapımlarından biri oldu. Hatta dizinin ilk bölümü ayınlandıktan sonraki 24 saat içinde dünya genelinde 25 milyon izlenmeye ulaşarak bugüne kadar Amazon Prime Video’da en çok izlenen ilk bölüm oldu.

the rings of power 2

Ancak tüm bunlardan bağımsız olarak dizi 2. sezonuyla geri dönecek. Çünkü daha ilk sezon yayınlanmadan önce Amazon, The Rings of Power’a 2. sezon onayı vermişti. Daha dizi başlamadan onayı aldığı için bu süreyi ön hazırlık sürecini tamamlamak için değerlendiren yapım ekibi, dün dizinin 2. sezonunun çekimlerine başladı. Öte yandan dizinin ikinci sezonunda, yaşlı ve bilge bir elf olan Cirdan karakterinin de diziye dahil olacağı açıklandı. Cirdan’ı kimin canlandıracağı şimdilik bilinmiyor.

Hatırlarsanız dizinin ilk sezonu The Lord of the Rings film üçlemesi gibi Yeni Zelanda’da çekilmişti. Ancak covide bağlı sebepler de devreye girip Yeni Zelanda’daki çekimler daha zorlu bir hal alınca prodüksiyon Birleşik Krallık’a taşındı. Dün çekimlerine başlanan 2. sezon da Birleşik Krallık’ta çekiliyor.

Yüzüklerin Efendisi film üçlemesinde anlatılan olayların asırlarca öncesinde, Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçen The Lord of the Rings: The Rings of Power, Karanlık Lord Sauron’un güç kazanmaya başladığı ilk dönemde geçiyor. Elfleri ve insanları kandırarak Güç Yüzüklerini yaptıran Sauron, Orta Dünya’da yaşayan tüm halkları tehdit eden ölümcül bir güç haline geliyor.

Tüm zamanların en pahalı dizisi olan The Lord of the Rings: The Rings of Power’da Galadriel ve Elrond gibi tanıdık karakterlerin genç halleri de yer alıyor.

Kim Kardashian’a kripto paylaşımı yüzünden büyük ceza geldi