Kim Kardashian’a kripto paylaşımı yüzünden büyük ceza geldi

Kim Kardashian şok edici bir haber paylaştı

EMAX ile ilgili paylaşımı Kim Kardashian’a pahalıya patladı. Kardashian, bu paylaşımı yüzünden 1.2 milyon dolar ceza ödeyecek.

Kripto para piyasası son dönemde ciddi bir düşüş yaşamış ve adeta mayınlı bölge haline gelmiş olsa da aslında bu yılın başına kadar hızla büyüyen ve büyüdükçe yeni insanları çeken bir pazardı. Bu yükseliş dönemi sırasında pek çok kripto para birimi ve kripto şirketi adlarını duyurmak için ünlüleri yanlarına çekti. Hatırlarsanız bunun bir benzerini ülkemizde Thodex ile görmüştük. Ancak kripto para pazarında çöküş yaşanıp milyonlarca insan zarara uğrayınca, bu kripto şirketleriyle yan yana duran ünlüler de hedef oldu.

Yaşanan bu süreç, tanınmış kişilerin kripto dünyasıyla ilgili paylaşımlarının daha yakından mercek altına alınmasına sebep oldu. Bu gözetim de cezaları beraberinde getirdi. Bu cezaların son kurbanı ise Kim Kardashian oldu. Milyonlarca takipçiye sahip olması sayesinde en çok para kazanan influencerlardan biri haline gelen Kim Kardashian, kripto para paylaşımı sebebiyle yüklü bir ceza ödemek zorunda kalacak.

Beats ve Kim Kardashian, Fit Pro kulaklık serisi için ortaklık yaptı!

Amerika’da kriptoların da dahil edildiği finansal işlemlerin denetiminden sorumlu olan FTC adlı kurum, Kardashian’a 1.2 milyon dolar ceza kesti. Daha doğrusu Kardashian, FTC tarafından yürütülen davayı kapatabilmek için 1.2 milyon dolar ceza ödemeyi kabul etti.

Ünlü influancer, EthereumMax’in EMAX tokenı hakkında Instagram hesabından paylaşım yapmak için 250 bin dolar almış, ancak paylaşımı yaparken bu tanıtım için para aldığını söylememişti. Bu da FTC’nin kurallarını ihlal ediyordu. Kardashian’a 1.2 milyon dolara mal olan bu hata, aynı zamanda ünlü influencerın önümüzdeki üç yıl boyunca kripto ile ilgili bir paylaşım yapmasına da engel olacak. Çünkü FTC ile Kardashian arasında varılan anlaşmanın bir şartı da bu üç yıllık paylaşım yasağı.

PlayStation 5 oyunları PC’ye gelmeye devam ediyor