The Batman 2 de ertelendi

Batman 2

Hollywood’daki senarist grevi yüzünden heyecanla beklenen yapımlar ertelenmeye devam ediyor. Bu kez de The Batman 2’nin çekim tarihi ertelendi.

Hollywood’da bir süredir devam eden senarist grevi, hazırlık aşamasındaki film ve dizileri kötü etkilemeye devam ediyor. Bildiğiniz gibi grevin başlamasının ardından senaristleri işi bırakmasının sonucu olarak hem House of the Dragon’ın hem de The Last of Us’ın 2. sezonları ertelenmişti. Ayrıca hazırlık aşamasındaki pek çok filmin prodüksiyonu da sekteye uğramıştı. Bugün o filmlere bir yenisi daha eklendi.

Senarist grevi yüzünden çekim tarihi ertelenen son film, heyecanla beklenen The Batman 2 oldu. Geçtiğimiz yıl çıkan ve büyük beğeni kazanan The Batman’in devam filminin çekimlerine bu yılın kasım ayında başlanması planlanıyordu. Ancak senarist grevi yüzünden çekimlerin kasım ayında başlaması imkansız hale geldi. Bu yüzden Warner Bros. Discovery de çekimleri 2024’ün mart ayına erteledi.

Yaklaşık beş aylık bu gecikmenin filmin vizyon tarihini nasıl etkileyeceği şimdilik bilinmiyor. Ancak filmin vizyon tarihi 3 Ekim 2025 olarak açıklandığı için şimdilik bu tarihin ertelenmesi için bir sebep görünmüyor. Ancak grevin yeni yıla kadar devam etmesi halinde filmin çekimlerine 2024’ün mart ayında da başlanmayabilir ki bu durumda vizyon tarihinin etkilenme ihtimali çok daha yüksek olur.

The Batman

The Batman’in yönetmeni olan, aynı zamanda senaryosunu da kaleme alan Matt Reeves, ikinci filmi de yönetecek. Senaryo da yine Matt Reeves’e emanet. Elbette ilk filmde Batman’e hayat veren Robert Pattinson da bir kez daha Batman rolüyle geri dönecek. Bunun ötesinde The Batman 2 hakkında bilinenler oldukça kısıtlı. Ancak ilk filmin sonundaki sürpriz cameo’suyla bize tanıtılan Joker’ın ikinci filmde daha büyük bir rolde karşımıza çıkması şaşırtıcı olmayacaktır.

Öte yandan Colin Farrell tarafından canlandırılan Penguin’in ve Zoe Kravitz’in Catwoman’ının da devam filminde yer alacağı tahmin ediliyor. Aynı şekilde Alfred rolüyle Andy Serkis ve Komiser Gordon rolüyle Jeffrey Wright da büyük ihtimalle devam filminde yer alacaktır.

vivo S17 serisi resmen tanıtıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir