Alibaba kendi ChatGPT’sini daha da geliştiriyor

Alibaba Tongyi Tingwu

ChatGPT benzeri yapay zeka programı Tongyi Qianwen’i kısa süre önce kullanıma sunan Alibaba, şimdi de bu programın gelişmiş versiyonunu erişime açtı.

Microsoft destekli OpenAI tarafından geliştirilen yapay zeka programı ChatGPT’nin yakaladığı büyük başarı, yapay zeka programlarının bir anda teknoloji dünyasının bir numaralı gündem maddesi haline gelmesine sebep oldu. Pek çok şirket bu alana yatırım yapmak için gelecek planlarını revize etti. ChatGPT’nin yakaladığı büyük başarı sonrası yapay zeka alanına yaptığı yatırımı arttıran bu şirketlerden biri de Alibaba oldu.

E-ticaret platformu sayesinde Çin’in önde gelen şirketlerinden birine dönüşen Alibaba, ChatGPT’yi andıran yapay zeka programı Tongyi Qianwen’ı kısa süre önce kullanıma sundu. Ancak şirketin yapay zeka alanındaki çalışmaları burada bitmedi elbette. Tongyi Qianwen’i erişime açtıktan sonra bu yapay zeka modelini daha da geliştirmeye devam eden Alibaba, yapay zeka programının yeni bir versiyonunu geliştirdi. Tongyi Tingwu adını taşıyan bu yeni versiyon, bu hafta erişime açıldı. Aynı zamanda Alibaba’nın sanal asistanına da entegre edildi.

chatgpt

Tongyi Tingwu, ses ve görüntü dosyalarını inceleyerek yazılı bir özetini çıkarabiliyor. Ayrıca bu sesli ve görüntülü verileri analiz ederek kullanıcıya yardımcı olabiliyor. Alibaba, bu gelişmiş yapay zeka modelini DingTalk’a da entegre edecek. Alibaba bu yapay zeka programını kullanarak hem akıllı asistanını hem de mesajlaşma servisini daha gelişmiş bir hale getirecek.

vivo S17 serisi resmen tanıtıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir