Ana SayfaGenelTesla otomobillerin tamiri pahalı patlıyor

Tesla otomobillerin tamiri pahalı patlıyor

Yayınlanan rakamlara göre Tesla otomobillere her yıl ödenen tamir ücreti, ortalama bir araçtan çok daha yüksek oluyor.

Son yıllarda elektrikli otomobillere olan ilgi büyük ölçüde artmış durumda. Bu yüzden de Mercedes, Volkswagen, Ford gibi köklü otomobil üreticileri bu alana önemli yatırımlar yapıyor. Ancak son yıllarda artan rekabete rağmen elektrikli otomobil alanında zirvede hala Tesla yer alıyor. Bir süre daha da zirvede kalacak gibi duruyor.

Elektrikli otomobil almak isteyen kullanıcıların bir numaralı tercihi genelde Tesla oluyor. Ancak yayınlanan son veriler, Tesla’yı tercih eden bu kullanıcıların, olası bir tamir durumunda ortalama bir otomobile ödeyeceklerinden çok daha fazlasını ödemeleri gerektiğini gösteriyor.

tesla tamir 3

RepairPal tarafından paylaşılan verilere göre Amerikan otomobil üreticisinin araçlarının tamiri, yakıtlı ortalama bir aracın tamir ücretinden yüzde 27 daha fazla tutuyor. RepairPal’a göre Amerika’da diğer tüm araçlara ödenen yıllık tamir ücreti ortalama 652 dolar. Tesla otomobillere ödenen yıllık ortalama tamir ücreti ise 832 dolar.

Amerikalı otomobil üreticisinin araçlarının tamir ücretlerinin normalden çok daha yüksek olmasının başlıca sebebi, otomobil parçalarının diğer araçlarda olduğu gibi piyasada rahat bir şekilde bulunamaması. Çünkü bu parçalar yüksek sayılarda üretilmiyor. Sadece şirketin ihtiyaç duyduğu kadar üretiliyor. Bu yüzden otomotiv sektöründe yaygın olarak bulunmuyor. Öte yandan şirket nispeten bu pazara yeni olduğu için, amiyane tamirle “çıkma” parça bulmak da mümkün olmuyor.

Apple, iPhone 15 için 5G modem yapmayı beceremedi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting