Ana SayfaAkıllı TelefonApple, iPhone 15 için 5G modem yapmayı beceremedi

Apple, iPhone 15 için 5G modem yapmayı beceremedi

iPhone 15’te kendi geliştirdiği 5G modemi kullanmak isteyen Apple, istediği gibi bir modem geliştirmeyi beceremedi.

Amerikalı teknoloji devi Apple, bir yandan eylül ayında çıkaracağı iPhone 14 modelleri için son hazırlıkları yaparken, bir yandan da önümüzdeki yıllarda çıkaracağı iPhonelar için yeni nesil teknolojiler geliştirip test ediyor. Bugün en son çıkan iPhone’larda gördüğümüz teknolojiler, aslında iki üç yıl önce üzerinde çalışılmaya ve test edilmeye başlanan teknolojiler oluyor. Bu bağlamda iPhone 15’te görebileceğimiz bazı teknolojiler de şimdiden denenmeye başlanmış durumda. Ancak bu denemeler her seferinde de başarılı olmuyor. İşin arkasında Apple gibi neredeyse sınırsız imkanlara sahip bir teknoloji devi olsa bile.

iPhone 15

Apple, iPhone 15’te Qualcomm’un 5G modemi yerine kendi geliştirdiği 5G modemini kullanmayı hedefliyordu. Ancak gelen son haberler, şirketin iPhone 15 için istediği gibi bir 5G modem geliştirmeyi beceremediğini gösteriyor.

Apple konusunda en güvenilir analistlerden biri olan Ming-Chi Kuo, Apple’ın 5G modem çipi geliştirme çalışmalarının istenen sonucu vermediğini açıkladı. Apple’ın konu üzerinde çalışan ekibi, tüm çabalarına rağmen Qualcomm’un 5G modemine alternatif olacak kadar iyi bir modem ortaya çıkaramadı.

Ming-Chi Kuo’ya göre bu sebeple 2023’te çıkacak iPhone modellerinde de Qualcomm’un 5G modemleri kullanılacak. Anlayacağınız Apple’ın 2023’te kendi modemlerine geçme planı suya düşmüş gibi duruyor. Sonraki yıllarda çıkacak iPhonelar için uygun bir modemin geliştirip geliştirilemeyeceğini ise bekleyip göreceğiz.

Xiaomi 12S, 4 Temmuz’da resmen tanıtılacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting