Tesla Teksas fabrikası ilk Cybertruck’unu üretti

Tesla Teksas fabrikası ilk Cybertruck'unu üretti

Tesla uzun süredir Cybertruck ile gündemde ve nihayet artık üretim süreci başladı. İşte tüm detaylar.

Yıllarca süren gecikmelerden sonra Cybertruck nihayet tüketicilere ulaşıyor gibi görünüyor. Cumartesi sabahı erken saatlerde Tesla, yakın zamanda şirketin Austin’deki Giga Texas montaj hattından inen bir Cybertruck’ın fotoğrafını tweetledi. Electrek’in işaret ettiği gibi, söz konusu araç muhtemelen şirketin yeni aracı uygun ölçekte sunmasının en verimli yolunu belirlemek için tasarlanmış bir üretim amaçlı model olacak.

Tesla Teksas fabrikası ilk Cybertruck'unu üretti

Yılın başında Musk, Cybertruck toplu üretiminin 2024’te başlayacağını öngörmüştü ve sınırlı üretimin muhtemelen “bu yaz bir ara” başlayacağını da ekledi. Musk Nisan ayında “Üretim hattını harekete geçirmek zaman alıyor ve bu gerçekten çok radikal bir ürün. Diğer arabaların yapıldığı şekilde yapılmadı” ifadelerini kullanmıştı. Çelik çerçeve, normalde diğer arabaların üretiminde kullanılmayan karmaşık üretim tekniklerini içeriyor. Tesla, yeni nesil 4680 piliyle ilgili sorunlarla da karşılaşmıştı.

Şirketin Cybertruck için orijinal (ve çok iyimser) çıkış tarihi 2021 idi. Nihai fiyatlandırmaya henüz karar vermediklerini ve Cybertruck’ın maliyetinin tedarik zinciri kıtlıkları ve ekonominin durumu da dahil olmak üzere birçok faktöre bağlı olabileceğini söyledi. Ancak araç beklenenden de uzun bir sürede ancak piyasaya sürülecek gibi görünüyor. Elon Musk Twitter tarafında sorunlar yaşasa da Tesla tarafında işleri oldukça düzgün tutmaya çalışıyor diyebiliriz.

Mickey Mouse Edition :  Vespa ve Disney’den Heyecan Verici İş Birliği!