Ana Sayfa Genel Steve Ballmer Niye Görevinden Ayrılıyor?

Steve Ballmer Niye Görevinden Ayrılıyor?

Microsoft’un bir numaralı ismi Steve Ballmer’ın emeklilik kararı hakkındaki en ilginç gerçekleri, okuyucularımız için derledik. Peki, Microsoft’un son 10 yılına imza atan Steve Ballmer, ne oldu da görevinden ayrıldı veya işinden ayrılmaya mı zorlandı?

Microsoft’un bir numaralı ismi, Bill Gates’in efsanevi arkadaşı Steve Ballmer, bilindiği üzere 12 ay içerinde şirketten ayrılacağını kamuoyu ile paylaşmıştı. Steve Ballmer’ın neden Microsoft’tan ayrıldığı hakkında, ortada pek çok dedikodu dolaşıyor. Bunlardan en önemlisi Windows 8 işletim sistemli akıllı telefonların ve tabletlerin, belirli miktar başarı yakalasa da Microsoft standartlarına yetecek değerde olmaması.

Söylentiler bu kadarla da sınırlı değil: Windows RT temelli Surface RT, ekonomik açıdan tam bir fiyasko oldu. İddialara göre Windows RT sayesinde kaybedilen miktar 1 milyar dolar civarında. Şirketin ortakları edinilen zarardan pek memnun değil ve bu konuda, elbette Steve Ballmer’ı suçluyorlar. İlgili şartlar altında Steve Ballmer’ın istifa mı ettiği yoksa işten ayrılmaya mı zorlandığı merak konusu.

 

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting