Ana SayfaGundemBallmer: Microsoft yanlış yolda!

Ballmer: Microsoft yanlış yolda!

Microsoft’un efsane isimlerinden Steve Ballmer, yıllarca çalıştığı firmanın yanlış yolda ilerlediği dile getirdi.

Dünyanın yazılım devi Microsoft, yaklaşık 15 sene boyunca Steve Ballmer tarafından yönetilmişti. Ballmer, 2014 yılında görevinden ayrılarak Microsoft ile bağını koparmıştı. Şimdi ise skandal bir açıklama ile gündemde.

“Microsoft yanlış yolda ilerliyor!”

Windows Phone 8 ve şimdi beraberinde gelen Windows 10 Mobil işletim sistemi, sektörden umduğunu bulamadı. Nokia’dan devralınan Windows Phone serisi, sonrasında duyurulan cihazlar ve iki işletim sisteminden sonra artık bazı şeyler sorgulanmaya başladı. Microsoft, mobil sektörde ikinci büyük başarısızlığı yaşıyor.

14 yıl boyunca Microsoft’un CEO koltuğunda oturan Steve Ballmer, firmanın gidişatını “Yanlış yol” olarak tanımladı. “Microsoft’un artık mobil sektörde doğru yolu bulması gerekiyor.” Şeklinde bir açıklama yapan eski yönetici de başarısızlığı kabullenmiş görünüyor.

Bazı yabancı kaynaklarda Windows Phone’un fişinin çekileceği bile gündemde. Yani artık Microsoft’un kendisi de Lumia serisinin başarısızlığını kabullenmek üzere olabilir. Bunun en önemli göstergesi ise uzun zamandır devam eden duraksama dönemi. Yapılan indirimler, cihazlarla hediye edilen aksesuarlar büyük pazarlarda beklenen etkiyi yaratmıyor.

BusinessInsider’a göre ise bu durumun tek çözümü “Microsoft Surface Phone”. Zaten bir süredir Lumia serisine son verileceğini ve yeni bir yapılanma içerisinde “Surface Phone” isimli yeni bir ürün ailesi duyurulacağı söyleniyordu. Artık Microsoft tarafında işletim sisteminden daha köklü değişiklikler bekleniyor.

Kaybolan iPhone’u bulan 5 ücretsiz uygulama!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting