Ana SayfaGenelSteve Ballmer Microsoft'tan Tamamen Ayrıldı

Steve Ballmer Microsoft’tan Tamamen Ayrıldı

Microsoft’un eski CEO’su Steve Ballmer, başta NBA’deki yeni rolü olmak üzere diğer uğraşlarına yoğunlaşabilmek için Microsoft’tan ayrıldığını açıkladı.

Amerikalı teknoloji devi Microsoft‘un CEO koltuğunu Şubat ayında Satya Nadella’ya devreden Steve Ballmer, firmadan tamamıyla ayrıldı. CEO görevini Nadella’ya devrettikten sonra da firmanın yönetim kurulunda kalmaya devam eden Ballmer, teknoloji dünyasıyla paylaştığı emeklilik mektubunda firmadan tamamıyla ayrıldığını duyurdu. Paylaştığı bu mektupta Microsoft’a duyduğu sevgiyi vurgulayan Ballmer, firmanın yeni CEO’sunu ve yeni politikasını tamamıyla desteklediğini belirtti.

Steve_Ballmer

Microsoft‘un kurucusu Bill Gates’in kendi hisselerinden bir kısmını satmasının ardından en çok Microsoft hissesine sahip şahıs haline gelen Steve Ballmer, geçtiğimiz günlerde önemli bir yatırıma imza atmış ve NBA takımı Los Angeles Clippers’ı satın almıştı. Los Angeles Clippers’ta üstlendiği bu yeni rolün de etkisiyle Microsoft’taki görevlerine zaman ayıramaz hale gelen Ballmer, bunun dışında öğretmenlik ve sivil topluluklardaki çalışmalarına da yoğunlaşacığını söyledi.

Öte yandan Steve Ballmer‘ın bu ayrılık kararı hakkında konuşan yeni Microsoft CEO’su Satya Nadella, Ballmer’ın firmadaki katkılarının ve varlığının özleneceği, fakat Ballmer’ın aldığı bu kararı desteklediklerini belirtti.

Microsoft ve Samsung Anlaşmazlığı Sona Eriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting