Starfield’ın ön yükleme tarihi belli oldu

123 37

Bethesda merakla beklenen oyunu Starfield’ın gold olduğunu yani bittiğini duyurdu. Ayrıca oyunun ön yükleme tarihlerini de açıkladı. Detaylara birlikte bakalım.

Bethesda’nın Twitter’da yaptığı açıklamaya göre Starfield‘ın ön yüklemesi 17 Ağustos’ta yani bugünden itibaren PC ve Xbox Series X/S için başladı. Şöyle bir durum var, oyunu PC için Windows Store’dan alanlar ön yükleme yapabilecek. Steam’de ön yükleme 30 Ağustos’ta başlayacak. Starfield’ın konsoldaki boyutu tam olarak doğrulanmamış olsa da, PC’de 125 GB’lık boş alan istiyor. Oyun 6 Eylül’de piyasaya sürülecek ve ilk günden Game Pass’e gelecek. Starfield’ın Premium Edition versiyonunu alanlar 1 Eylül’de oynamaya başlayacak.

Starfield, Bethesda’nın yıllar sonra çıkaracağı ilk yeni oyunu olacak. Fallout ve Elder Scrolls serisi senelerdir biliniyor, Starfield ise yeni bir serinin başlangıcı olabilir. Yapımcılar, oyuncuların uzayı keşfetmek için bolca zaman harcayacağını söylüyor.

Konuya gelecek olursak, 2310 yılında iki büyük taraf arasında Koloni Savaşı adı verilen büyük bir savaş patlak verir. Starfield bu savaştan 20 yıl sonra geçiyor. Oyuncular, uzay kaşiflerinden oluşan Constellation isimli birliğin üyelerinden birini canlandırıyor. Geliştiricilerin açıklamasına göre ana hikaye entrikalarla ve oyuncuyu şaşırtacak sürprizlerle dolu. Bununla birlikte asıl konuya bağlı veya bağımsız olan birçok yan hikaye de var.

starfield

Starfield’da 1000’den fazla gezegen bulunuyor. Her gezegende yerçekimi farklı. Bu da oynanışı etkileyecek faktörlerden biri olacak. Mesela oyuncular yerçekimi az olan bir gezegende daha yükseğe zıplayıp, tepelik yerlere kısa yoldan kolayca çıkabilecek. Çatışmalarda yerçekiminin etkisi görülecek. Ayrıca her gezegen yörüngesinde bulunduğu yıldıza göre farklı şekillerde ışıklandırmaya sahip. Gezegenlere ulaşmak veya başka yerlere gitmek için asteroit kuşağı gibi yerlerden geçmek gerekecek. Oyuncular sahipsiz gemiler bulabilecek. İddia edilene göre oyunda kara deliklerin de yer aldığı ve bir kara deliğe yaklaşınca etkilerinin de hissedileceği belirtiliyor.

Gemiler navigasyonun anahtarı konumunda. Oyuncular geminin silah sistemlerini, motorlarını, koruma kalkanlarını, dış görünüşünü, kargo, ambar veya yaşam alanları gibi her yerini özelleştirebilecek. Bethesda bu konuda oldukça iddialı, geliştirici stüdyo oyuncular neredeyse istediği her şeyi yapabilecek diyor. Yeni gemiler alıp, satılabilecek. Constellation birliğindeki diğer karakterler oyuncuların gemisiyle yolculuk yapabilecek. Her NPC karakterin benzersiz görev dizisi olduğu söyleniyor. Uzay limanlarından mürettebat kiralanabilecek.

Gaming İstanbul yeniden başlıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir