Starfield hakkında sadece Todd Howard konuşabilir!

Starfield

Bethesda’nın tasarım direktörü Emil Pagliarulo, Starfield hakkında herhangi bir detay veremeyeceğini, konuşamayacağını söyledi. Pagliarulo, oyun hakkında yeni bilgilerin sadece Todd Howard tarafından açıklanabileceğini belirtti.

Emil Pagliarulo, Twitter’da paylaştığı mesajında Starfield hakkında oyunculardan çok fazla soru aldığını, ancak bu soruların hiçbirini cevaplamayacağını belirtti. Pagliarulo, “Oyun hakkında benden duymak istediğinizin bu olmadığını iyi biliyorum. Fakat Todd Howard dışında hiç kimse Starfield hakkında yeni bilgileri açıklama yetkisine sahip değil. Kamuoyuna sadece Todd Howard açıklama yapabilir. Oyun hakkında tonlarca sorunuz var. Starfield’dan beklentiniz beni çok etkiledi. Fakat sorulara cevap veremeceğim. Bu durum bana acı veriyor. Profesyonelim ve gizlilik sözleşmesi imzaladım. Kovulmak istemiyorum. Ama desteğiniz bizim için her şey demek!” açıklamasını yaptı.

starfield

Yeni Hyundai KONA

Starfield’la ilgili şimdye kadar açıklananlara bakacak olursak, oyunda 1000 gezegen var, ancak bunların sadece %10’luk kısmında yaşam olacak. Bazı gezegenlerde ileri düzeyde uygarlıklar olurken, bazılarında ise ilkel yaşam formlarıyla karşılaşacaksınız. Yapılan açıklamalar oyunun yaşam açısından da bolca çeşitliliğe ve farklı türlere ev sahipliği yaptığı yönünde. Gezegenlerde kullanmak için kara araçları olmayacak, Jetpack’le istenilen her yere hızlıca gidilebilecek. Ancak burada şöyle artı parantez açmak lazım, modlarla veya sonra gelebilecek ek paketlerle birlikte kara araçları oyuna eklenecektir. Uzay gemilerinin motoru, silah sistemi, dış kısmı, iç kısımları, yaşam alanları vs… özelleştirilebilecek. Fakat bunları yapmadan önce gemileri kaydetmek gerekecek.

Her gezegende yerçekimi farklı. Bu da oynanışı etkileyecek faktörlerden biri olacak. Mesela oyuncular yerçekimi az olan bir gezegende daha yükseğe zıplayıp, tepelik yerlere kısa yoldan kolayca çıkabilecek. Çatışmalarda yerçekiminin etkisi görülecek. Ayrıca her gezegen yörüngesinde bulunduğu yıldıza göre farklı şekillerde ışıklandırmaya sahip. Starfield, 6 Eylül’de PC ve Xbox Series X/S için piyasaya sürülecek. Oyun Xbox’ta 30 FPS’de oynanacak.

Apple Watch Ultra’nın bazı parçaları 3D yazıcıyla üretilecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir