Star Trek: Discovery, COVID-19 nedeniyle ertelendi

Star Trek: Discovery, COVID-19 nedeniyle ertelendi

The Hollywood Reporter, CBS ile yaptığı açıklamada, Star Trek: Discovery yapımının, COVID-19 yüzünden Toronto’da iki hafta süreyle duraklattığını doğruladı.

Dördüncü sezonunu çekmeye aylar kala, CBS Stüdyoları Covid-19 ile temas nedeniyle önümüzdeki iki hafta boyunca kapatıldı. Bir çok ihtiyattan dolayı, üretim dün resmen durduruldu. Buna göre Discovery 6 Mayıs civarında ışıkları ve fazerleri yeniden açmak için kolları sıvayacak. Üretimi durdurma kararı, Discovery’deki bir kişinin bu hafta başlarında Covid-19 testi pozitif çıkan biriyle yakınlaşmasının ardından hızlı bir şekilde geldi. Etkilenen kişinin şovla ilgisi yoktu ve iletişim Discovery’s Pinewood Studios setinden uzakta gerçekleşti. Konu, Kanada’nın en büyük şehrinde ve Ontario eyaletindeki başka yerlerde yaygın olarak kullanılan temas izleme sistemi aracılığıyla tespit edildi.

Star Trek: Discovery, COVID-19 nedeniyle ertelendi

Prodüksiyonun Zone A üyesi ile seriyle ilişkisi olmayan COVID19 pozitif bir kişi ile temas yaşaması sebebiyle yapım iki haftalığına duraklatıldı. Söz konusu temas Discovery’nin Pinewood Studios setinden uzakta gerçekleşti. Virüsle temas eden kişi 14 günlüğüne karantinaya alındı.  CBS konuyla ilgili yorum yapmayı reddetti. Kanada’da üçüncü bir dalganın ortasında pozitif COVID-19 enfeksiyonu vakaları artıyor. Ancak birçok film ve TV şovu Vancouver, Toronto ve diğer şehirlerde hızlı testlerin uygulanmasıyla aktif prodüksiyona devam ediyor. Ancak söz konusu yapımda durum ne yazık ki böyle olmadı. Sezonun devamı bu yılın ilerleyen vakitlerinde yayınlanacak.

Kripto para borsalarında güvenilirlik nasıl anlaşılır? Paranızı dolandırıcılara kaptırmayın.