Twitter akış özelliği büyük tartışma yarattı: Instagram ile kardeş olacaklar

Twitter, yeni konu etiketleri özelliğini test ediyor

Twitter akış özelliği bugünlerin en büyük sosyal medya tartışmalarından bir tanesi oldu. Kimi zaman kullanıcıların beğenisini toplayan yeni özellikler bu sefer tepkiye yol açtı. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Sosyal medya platformları kimi zaman birbirlerinden özellik alabiliyor ve Twitter akış özelliği bunun en canlı örneklerinden bir tanesi. Genellikle Instagram ve TikTok arasında güçlü bir özellik alışverişi olduğunu biliyoruz. Ancak Twitter son dönemlerde hikayeler bölümü ile diğer sosyal medya platformlarına benzemeye başladı.

Bu durumdan bazı kullanıcılar şikayetçi. Özellikle Instagram ile çok yakın bir benzerliğinin olması büyük dikkat çekiyor. Twitter mobil uygulaması eklenecek olan yeni akış tasarımı ise bu düşünceye destek verecek nitelikte. Genellikle Twitter kullanan kişiler Instagram ile benzer olmak istemiyor.

Twitter akış özelliği Instagram ile benzer

Yeni gelecek olan bu akış özelliği görsellerin tam olarak görüntülenmesini sağlıyor. Normal şartlarda bazı görsellerin akışta tam olarak görüntülenmesi mümkün değil. Bu durumu tersine çevirmek isteyen Twitter önemli bir karar aldı. Bu karar doğrultusunda yukarıdan aşağıya bir tasarım uyguladı.

Twitter akış özelliği

Yeni akış tasarımlarına bakıldığında Instagram keşfet ile büyük oranda benzer diyebiliriz. Bildiğiniz üzere Instagram platformunda da yukarıdan aşağıya doğru kaydırmanız mümkün. Böylece kullanıcılar uygulama içerisinde daha fazla zaman geçirebiliyor. Twitter bu özelliği kullanıcılar daha fazla site içerisinde zaman geçirirsin diye getirdi.

Microsoft hacker saldırıları Çin ve ABD’yi karşı karşıya getirdi: Vaziyet alın buralar karışacak

Twitter akış özelliği pek sevilmeyecek gibi görünüyor. Birçok kullanıcı kaydedilen tweetleri klasör haline getirmek istiyor. Bu özelliğin hızlı bir şekilde uygulamaya gelmesi gerektiğini düşünen kullanıcılar baskı yapıyor. Peki sizce Twitter daha başka hangi özellikleri getirmeli? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir