Spotify en son özelliği ile dikkat çekecek!

Spotify 11 orijinal podcast'ini daha iptal ediyor!

Spotify, kullanıcıları platformla daha fazla meşgul etmek için başka bir yöntem deniyor. Şirket şimdi bazı kullanıcılardan kendi orijinal sesleriyle bir çalma listesine tepki kaydetmelerini istiyor. Bu klip bir podcast bölümü olarak paylaşılacak. İşte tüm detaylar.

Bir Reddit kullanıcısının fark ettiği teste göre, kullanıcılar belirli bir müzik listenine tepki verebilecek. Tepkiler sesli olarak kaydedilecek ve ayrıca podcast olarak yayınlanacak. Kullanıcılar oluşturdukları tepkileri düzenleyebilir ve arka plan müziği ekleyebilirler. Bölümlerini yayınlamadan önce oynatma listesine bağlantı verebilecekler. Spotify, TechCrunch’a testi yürüttüğünü doğruladı, ancak kayıtları nasıl yöneteceğini veya özelliği daha geniş bir şekilde sunmayı planlayıp planlamadığını açıklamadı. Teorik olarak, bu, insanların ilk kez ses liste oluşturma ile uğraşmasına yol açabilir, bu da daha fazla etkileşim anlamına geliyor.

Spotify en son özelliği ile dikkat çekecek!

Spotify, yıllardır bir uygulama içi podcast kayıt seçeneğini test ediyor. Yeni Zelanda’da yapılan yakın tarihli bir denemede, bir kullanıcının kendi profiline kaydettiği podcast bölümlerini yayınladı. Bu, şirketin Spotify’daki arkadaş bağlantılarından faydalanmasının akıllıca bir yolu gibi görünüyor. Bir arkadaştan gelen bir oynatma listesi önerisi, belki de algoritma tarafından önerilenden daha etkilidir. Yine de bir öneri sunmak için bir tepki podcast’i kaydetmek gereksiz görünüyor. Ancak şirket kullanıcıları platformunda tutmak açısından daha kullanışlı olacağını belirtmiş. Bu kapsamda yeni özellik dikkat çekecek mi hep beraber göreceğiz desek yanlış olmaz.

Elektrikli otomobillere geçiş binlerce işe mâl olacak

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir