Ana SayfaGenelSpotify 200 milyon aboneye yaklaştı

Spotify 200 milyon aboneye yaklaştı

Spotify’ın ücretli aboneleri 200 milyona yaklaştı. Platformu reklamlı kullananlar da eklenince toplam kullanıcı sayısı 450 milyonun üzerine çıkıyor.

Bugün artık müzik dünyasının değişilmez bir parçası olan Spotify, hem abone sayısını hem de gelirini her geçen gün biraz daha arttırıyor. Ancak İsveç merkezli şirket bununla yetinmeyip, hem daha fazla abone kazanmanın hem de mevcut abonelerine daha iyi hizmet sunmanın yollarını arıyor. Görünen o ki şirket bu çabası karşılık buluyor. Çünkü platformun abone sayısı hızla artmaya devam ediyor.

Şirket, bu hafta son mali çeyreğin sonuçlarını ekledi. Dünya genelindeki toplam abone sayısının 195 milyona ulaştığı açıklandı. Bu da Spotify’ın son çeyrekten bu yana 7 milyon yeni abone kazandığını gösteriyor ki bu da piyasa beklentisinin üzerinde bir rakam. Üstelik şirket bu büyüme hızının önümüzdeki çeyrekte de korunacağını düşünüyor. Platformun abone sayısının bu yıl bitmeden 200 milyonu geçmesi bekleniyor.

Spotify, metni 'gerçekçi' konuşmaya dönüştüren bir AI satın aldı

Üstelik bu 195 milyon platformun sadece ücretli aboneleri. Bildiğiniz gibi Spotify’ın bir de abone olmadan dinleyen kullanıcıları var. Bunların sayısının da yaklaşık 273 milyon olduğu açıklandı. Platformu ücretsiz, yani reklamlı olarak kullanan bu 273 milyon da eklenince toplam kullanıcı sayısı 456 milyona ulaşıyor.

Abone ve kullanıcı sayısında ortaya çıkan bu parlak tabloya rağmen son mali rakamların açıklanmasının ardından şirketin hisseleri değer kaybetti. Bunun sebebi ise şirketin son çeyrekteki kârının beklentilerin altında kalması. Artan maliyetler ve enflasyon şirketin gelirini ve kârını sekteye uğratmış gibi görünüyor. Son dönemde abonelik ücretlerine zam yapılmasının da buna bağlı olduğu düşünülüyor.

Mark Zuckerberg’e Meta yatırımcılarından uyarı geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting