Ana SayfaGenelSpotify metaverse evrenine katıldı

Spotify metaverse evrenine katıldı

Birçok şirket zaten bir şekilde metaverse evrenine girdi ve bugün başka bir büyük isim de bu evrene giriş yapıyor. Spotify metaverse evrenine SpotifyAdası adlı bir Roblox etkileşimli alanı aracılığıyla geldiğini duyurdu. İşte detaylar.

Bu ortam, kullanıcıların müzik yaratabileceği, sanal mekanlarda dinlenebileceği ve özel sanal ürünlere erişebileceği bir yer ve bugün çıkış yapıyor. Spotify, Roblox adasına markasına uygun bir tasarım verdi: Uygulamalarından tanıyacağınız şekiller, renkler ve simgelerle dolu bir sürü yeşil imge olacak. Bunların hepsi aynı zamanda oyunun bir parçası olacak. Örneğin, ücretsiz ürünler için kalp şeklindeki “Beğen” simgelerini toplayabilirsiniz. Dijital ürünlerden bahsetmişken müzik dinleme uygulaması, özel oyun içi sanal ürünlerin sanatçılara hayranlarla bağlantı kurma şansı ve para kazanma yolu vereceğini söylüyor. Şirket, yüzde belirtmese de satışların bir kısmının sanatçılara gideceğini açıklıyor. Şirket “Gerçekten kim olduklarını yansıtan” bir öğeler koleksiyonu oluşturmak için bazı eylemlerle zaten işbirliği yaptığını söyledi.

Spotify metaverse evrenine katıldı

SpotifyAdası’ndaki ana görevler sanatçılarla takılmak, görevleri tamamlamak ve “özel içeriğe” erişmek olacak. Şirket, kullanıcıların yol boyunca bulması için sanal dünyayı Paskalya yumurtalarıyla doldurduğunu söylüyor. Şirketin 2017’de satın aldığı çevrimiçi kayıt platformu Soundtrap tarafından desteklenen beat-maker istasyonları aracılığıyla kendi müziğinizi ve seslerinizi de oluşturabilirsiniz.

Spotify, ilk “temalı deneyiminin” birkaç hafta içinde piyasaya çıkacağını söyledi. K-Pop’a bir selam nitelendiğinde  olan K-Park, kullanıcılara Stray Kids ve SUNMI sanatçılarıyla etkileşim kurma yeteneği verecek. Meta veri deposu bir kavram olarak yeni başladığı için, bu kesinlikle birçok hangout’un ilki diyebiliriz.

Siber güvenlik uzmanlık kiti Endpoint Security Cloud Pro ‘yu piyasaya sundu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting