Ana SayfaAppleSpotify Apple arasındaki ipler gerildi

Spotify Apple arasındaki ipler gerildi

Spotify, geçen ay 300.000 başlıkla sesli kitap işini başlattı, ancak şimdi Apple’ın yeni işi etkileyen “rekabet karşıtı” davranışlarda bulunduğunu iddia ediyor.

Spotify Apple arasındaki ipler gerildi. Şirket Apple’ın sesli kitap satın alma sistemini kurallarını ihlal ettiği için üç kez reddettiğini ve buna uymak için sesli kitapların fiyatını gizlemesi ve bir e-posta bağlantısı aracılığıyla ana uygulamanın dışında satış yapması gerektiğini söyledi.

Tüm bunlar, kullanıcılar fiyatları kolayca karşılaştıramadıkları için Spotify’ın rekabet etmesini zorlaştırıyor. “Bu sadece tüketicilere zarar vermekle kalmıyor, aynı zamanda bu sefer kendilerini Apple’ın kontrolünde bulan yazar ve yayıncılara da zarar veriyor.” Ayrıca, bir sesli kitap satın almak için bir bağlantıya tıklamaya alışmış alıcılar için de oldukça sakıncalı.

Spotify en son özelliği ile dikkat çekecek!

Apple, The New York Times’a verdiği demeçte, şirket App Store kurallarına uysaydı Spotify’ın sesli kitaplarının kolayca kabul edilebileceğini söyledi. Bir Apple sözcüsü, “Sorunun nasıl çözüleceği konusunda onlara rehberlik sağladık ve uygulamayı uyumlu hale getiren değişiklikler yaptıktan sonra onayladık.” dedi.

Spotify 11 orijinal podcast'ini daha iptal ediyor!

Spotify Apple arasındaki ipler gerildi

Spotify sesli kitaplarını App Store’un satın alma sistemi aracılığıyla da satabilirdi, ancak Apple daha sonra %30’luk bir kesinti yapacaktı ve bu Spotify’ın sesli kitaplarını Apple Books’a karşı önemli bir dezavantajlı hale getirecekti. Spotify CEO’su Daniel Ek, “Sesli Kitaplar lansmanımızla Apple, App Store kurallarında ne kadar yüzsüz olmaya istekli olduğunu ve hedef direklerini sürekli rakiplerinin aleyhine çevirdiğini bir kez daha kanıtladı” dedi.

Spotify sesli kitaplar uygulamasını sundu!

Spotify, %30 komisyonunun tüketicilere zarar verdiğini söyleyerek Apple ile müzik abonelikleri konusunda zaten bir savaşta. Avrupa Komisyonu, Apple’ın AB yasalarını olası ihlal ettiği sonucuna vardıktan sonra Apple’a bir İtiraz Bildirisi yayınladı, ancak henüz nihai bir karar açıklamadı. Ek, “Neredeyse dört yıl. Spotify’ın Avrupa Komisyonu’na Apple’ı şikayet etmesinin üzerinden bu kadar zaman geçti ve hala bir karar bekliyoruz” dedi.

PlayStation Plus Kasım oyunları belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting