SpaceX Starlink ile uçaklarda internet hız rekoru kıracak!

Starlink uçaklara internet

SpaceX, havacılık için Starlink uydu internet hizmetinin resmi ayrıntılarını açıkladı ve her uçak için 350 Mbps’ye varan hızlar sunmayı vaat ediyor.

SpaceX Starlink ile uçaklarda internet hız rekoru kıracak! Delta İcra Kurulu Başkanı Ed Bastian, bu yılın başlarında havayolunun, uçakları için Starlink’in internet teknolojisinin “keşif testlerini” gerçekleştirdiğini itiraf etti. Hawaiian Airlines ayrıca 2023’te aynı zamanda “seçilmiş” uçaklarla Starlink interneti dağıtmaya başlayacağını duyurdu. Bundan kısa bir süre sonra ve RV’ler için Starlink’i başlattıktan sonra, Federal İletişim Komisyonu şirkete araçlara uydu internet hizmetleri sağlama yetkisi verdi.

SpaceX Starlink

Şirketin SSS sayfasına göre Starlink Aviation, Aero Terminalleri ile donatılmış uçak engelsiz bir gökyüzü manzarasına sahip olduğu sürece dünya çapında satışa sunulacak. Hizmetin uyduları Alçak Dünya Yörüngesinde hareket ediyor, bu nedenle neredeyse her zaman bir veya birkaç ek yük var. SpaceX, bunun, uçak ister karada ister su üzerinde olsun, hatta taksi yaparken veya inerken bile yolcuların internete sürekli erişimi olacağı anlamına geldiğini söylüyor.

SpaceX çalışanlarına köle

SpaceX Starlink ile uçaklarda internet hız rekoru kıracak!

Starlink Aviation, SpaceX’in vaatlerini gerçekten yerine getirebilirse, bu onu, uçak başına en fazla 100 Mbps’ye kadar hız sunan diğer uydu seçeneklerinden çok daha hızlı hale getirecek. Şirket, hizmetin yolcuların uçuş sırasında görüntülü arama yapma, çevrimiçi oyun oynama ve VPN kullanma gibi daha önce yapamadıkları şeyleri yapmalarına izin vereceğini iddia ediyor.

Starlink uçaklara internet

SSS’lere dayanarak SpaceX, bir dizi özel jet modeline Starlink desteği eklemeye çalışıyor, ancak şirket gelecekte hizmeti daha fazla uçak gövdesine sunmayı planlıyor. SpaceX’in Hawaiian Airlines ile halihazırda bir ortaklığı ve Delta ile potansiyel bir ortaklığı olduğu için, yakın gelecekte daha fazla havayolunun Starlink’i bir uçuş içi WiFi hizmeti olarak duyurduğunu görebiliriz. İlgilenenlerin yerlerini ayırtmak için 5.000 dolar depozito ödemeleri gerekecek: Starlink Aviation Aero Terminal kitlerinin teslimatları 2023’te başlayacak.

Samsung Galaxy A14 bir kez daha kendini gösterdi